Wpis z mikrobloga

Mirki, komuś z was udało się przesunąć słupy energetyczne na działce? Zrobiliście to na własny koszt, czy pokrył je dostawca? Jaka jest procedura z tym związana? Mi leci linia SN przez przekątne działki, strasznie to przeszkadza, szczególnie jeśli będę chciał ją odrolnić.
Dołączam rysunek poglądowy

#prawo #dzialka #budowadomu #rolnictwo #energetyka
Mielony - Mirki, komuś z was udało się przesunąć słupy energetyczne na działce? Zrobi...

źródło: comment_acDElYfQhiVP36AxU1Q58uBhfPzcwyOp.jpg

Pobierz
  • 13
@Mielony: nie uda Ci sie.
Weż sobie popatrz na te mapę, ktora zalinkowałes w mniejszym przyblizeniu, to sie okaze, ze i przed Twoim polem i za nim linia idzie idealnie linii prostej.
To jak sobie wyobrażasz, zeby specjalnie dla Ciebie zrobili zygzaka?
@nunu85: Tak, dokładnie. Mniej więcej tak bym to widział: (załączam "schemat" ;))
@kopyrta: Działka ok. 70a, ale nie widzę opcji jak to podziałkować, żeby było dobrze...

Zastanawia mnie też jedna rzecz. Jeśli słup uległ by uszkodzeniu i była by konieczność jego wymiany, to mogę zanegować postawienie go w tym samym miejscu? Z tego co patrzyłem ostatnio to nie jest on w najlepszym stanie.
Jeśli słup uległ by uszkodzeniu i była by konieczność jego wymiany, to mogę zanegować postawienie go w tym samym miejscu? Z tego co patrzyłem ostatnio to nie jest on w najlepszym stanie.


@Mielony: W przypadku przebudowy byś może mógł się wypowiedzieć. W przypadku awarii ZE ma prawo wejść na teren by usunąć awarię.

Koszt skablowania od granicy do granicy pewnie coś około 100tyś zł. Dwa słupy mocne (może masz takie w
@Mielony: Daleko masz do transformatora?
W takim przypadku jak u ciebie zakopią kabel w ziemię. W ogóle to energetycy chcą wszystkie kable nN i SN wkopać w ziemię i gdzie się da to tak robią od razu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Trelik: pierwszy słup który zaznaczyłem od dołu to drugi od transformatora. Można gdzies uzyskać więcej informacji na ten temat?
@Mielony: nie ma na słupie tabliczki z nazwą "właściciela" tych słupów i jakiegoś numeru kontaktowego? ja bym dzwonił, zapytał gdzie jest najbliższy zakład i tam się udał do jakiegoś kierownika czy coś takiego