Wpis z mikrobloga

"Kiedyś to nie było depresji, dzieci nie miały na to czasu, w głowach im się poprzewracało" xD

Co za tępe społeczeństwo, brzydzę się tymi prostackimi umysłami. Dzięki nim jesteśmy wśród liderów w światowym rankigu liczby samobójców na 100 tys. mieszkańców. Słynącą z samobójstw Japonię już zostawiliśmy w tyle. A z taka nierozumną populacja bedzie coraz gorzej.

Jednak lepiej rozdawać kasę emerytom zamiast zająć się problemami młodego pokolenia, które utrzymuje ten system. Gardzę mentalnością Polski Z, która tak bardzo uchodzi za bastion i ostoje wartości, a tak naprawdę jedyne co potrafi, to żerować na podatkach płaconych przez "lemingów" i "korposzczurów".

#rakcontent #depresja #przegryw #samobojstwo #patologia
PreczzGlowna - "Kiedyś to nie było depresji, dzieci nie miały na to czasu, w głowach ...

źródło: comment_Q2NDvPK45gEi7U1fNeVa2TdegqSe8YzP.jpg

Pobierz
  • 74
@Pirat_Brodacz dużo prawdy w tym co piszesz aczkolwiek ja mam sporą depresję chociaż nie pochodzę z biednej rodziny, uroda też według wielu nie najgorsza. Usunęłam Facebook i instagram bo zauważyłam że pogłębia mój stan, ale chyba nie to było głównym bodźcem do rozwoju "choroby", a pewne sytuację na które nie miałam wpływu oraz brak zrozumienia przez najbliższych mojego światopoglądu.

Co do tego, że kiedyś nie słyszeliśmy tyle o depresji nie znaczy że
@Iamamm: Generalnie bycie w nieustającym kontakcie ze "wszystkimi" (rodzina, przyjaciele, praca i inni) nieszczególnie pomaga w stanach depresyjnych. Słabsze osoby czują się ciągle kontrolowane, albo wyciągane do tablicy, każdy ruch jest oceniany, decyzje weryfikowane. Technologie XXI wieku są dla silnych psychicznie, którzy potrafią mieć #!$%@? i nie ulegają naciskom bliskich. Trudny temat.
@Iamamm: Generalnie zauważyłem, że facebook i instagram bardzo służą do porównywania naszego życia do innych ludzi. A sama idea tych portali zmusza nas do pokazywania wyłącznie radosnych chwil naszego życia (szczególnie na Instagram). Jakby spojrzeć na mój to ja tam jestem ciągle na imprezach albo na podróżach za granicą czy konferencjach xD. Jednak trzeba pamiętać, że każdy ma też jakieś smutne strony swojego życia i to co jest na tych portalach
@PreczzGlowna ale trochę racji ma. Dzieci jest mało, więc chucha się na nie z każdej strony. Zamiast wychowania, pokazywania czym jest życie, to daje się dzieci tablet. Już jako dorosły nie ma celu w życiu, niczego co go motywuje. Przecież ta depresja nie bierze się znikąd. Nie można bagatelizować zarówno samej depresji, jak i jej przyczyn.
@alenacomnielogin_: Myślę że od tabletu gorsza jest presja i tresura dziecka. Od małego szkoła muzyczna, pływanie, nauka języka obcego, no i w szkole oczywiście same 5tki mają być, jak to tak bez świadectwa z paskiem.
Ostatnio kuzynka (10 lat) mówiła że nie chce już chodzić na pianino i nie sprawia jej to frajdy, a wszyscy na to że każdemu się nie chce, im też się nie chce chodzić do pracy a