Wpis z mikrobloga

#depresja

WAŻNE! Jest wiele osób na wykopie, które mogą mieć początki depresji i jest ona niestwierdzona. Prosiłbym osoby, które mają ostatnio gorsze dni o wypełnienie poniższego formularza. Zajmie wam to 5 minut, a może okaże się, że warto pójść do specjalisty z tymi wynikami i otrzymać fachową pomoc.

Tutaj do wydruku, pełna wersja

Od 0 do 11 - brak depresji


Od 12 do 19 - depresja łagodna

Wynik w tym przedziale wskazuje na potrzebę udania się do psychologa lub psychoterapeuty w celu dalszej

diagnostyki. Łagodne objawy depresyjne leczone są psychoterapią, bez konieczności włączania

farmakoterapii.


Od 20 do 25 - depresja umiarkowana

Punktacja w tym przedziale sugeruje podjęcie szybkich działań i kontakt z psychologiem/psychoterapeutą

lub psychiatrą. Istnieje prawdopodobieństwo włączenia leczenia farmakologicznego, przeciwdepresyjnego

przez psychiatrę.


Od 26 do 63 - depresja ciężka

Konieczne jest udanie się do lekarza psychiatry. To niebezpieczny stan dla zdrowia i życia, głównie gdy

pojawiają się myśli samobójcze.


Prosiłbym każdego kto podejrzewa u siebie objawy depresji o wypełnienie, a następnie w razie wysokiego wyniku (szczególnie powyżej 20) kontakt ze specjalistą.
gzres - #depresja

WAŻNE! Jest wiele osób na wykopie, które mogą mieć początki depr...

źródło: comment_1x6VMoBAVHK3FwdmBP63Hgt1J43TomCj.jpg

Pobierz
  • 70
@gzres: śmieszne, 26 mi wyszło a żyje mi się normalnie, tak jak zawsze, kontakt ze specjalista mam a co więcej wychodzi mi 26 w czasie w którym uważam, ze jestem bardzo szczesliwa XD
51, chodze do psychiatry i #!$%@? to daje


@chlodny__klecha: @pijany_powietrzem: Polecam psychoterapię, zamiast albo równolegle do psychiatry / psychologa. Leki od psychiatry nie rozwiązują źródła problemu, a jedynie łagodzą objawy... Z kolei nie udowodniono naukowo skuteczności rozmów z psychologiem, za to skuteczność psychoterapii już tak.

Psychoterapia pomaga ponad 80% pacjentom, często dając pierwsze efekty już po kilku pierwszych sesjach. A szczególnie skuteczna jest właśnie w leczeniu m.in. depresji właśnie.
Chodzi
@Pantegram:

Gdyby tylko leki łagodziły obawy w jakimkolwiek stopniu, a nie tylko na maksymalnie 2 tygodnie. Mój psycholog jest psychoterapeutą w nurcie CBT (używam tych sformułowań zamiennie) i jednej ważnej rzeczy dowiedziałem się ostatnio- terapia będzie na tyle dobra na ile ja potrafię przekazywać informacje. A niestety rozmawiania z innymi, a w szczególności o swoich problemach jest dla mnie czymś nie do przejścia. Dodając te czynniki- nieskuteczne leki + nijaką terapie