Wpis z mikrobloga

#depresja

WAŻNE! Jest wiele osób na wykopie, które mogą mieć początki depresji i jest ona niestwierdzona. Prosiłbym osoby, które mają ostatnio gorsze dni o wypełnienie poniższego formularza. Zajmie wam to 5 minut, a może okaże się, że warto pójść do specjalisty z tymi wynikami i otrzymać fachową pomoc.

Tutaj do wydruku, pełna wersja

Od 0 do 11 - brak depresji


Od 12 do 19 - depresja łagodna

Wynik w tym przedziale wskazuje na potrzebę udania się do psychologa lub psychoterapeuty w celu dalszej

diagnostyki. Łagodne objawy depresyjne leczone są psychoterapią, bez konieczności włączania

farmakoterapii.


Od 20 do 25 - depresja umiarkowana

Punktacja w tym przedziale sugeruje podjęcie szybkich działań i kontakt z psychologiem/psychoterapeutą

lub psychiatrą. Istnieje prawdopodobieństwo włączenia leczenia farmakologicznego, przeciwdepresyjnego

przez psychiatrę.


Od 26 do 63 - depresja ciężka

Konieczne jest udanie się do lekarza psychiatry. To niebezpieczny stan dla zdrowia i życia, głównie gdy

pojawiają się myśli samobójcze.


Prosiłbym każdego kto podejrzewa u siebie objawy depresji o wypełnienie, a następnie w razie wysokiego wyniku (szczególnie powyżej 20) kontakt ze specjalistą.
gzres - #depresja

WAŻNE! Jest wiele osób na wykopie, które mogą mieć początki depr...

źródło: comment_1x6VMoBAVHK3FwdmBP63Hgt1J43TomCj.jpg

Pobierz
  • 70
@Pally: To powiem Ci tak. Do takich specjalistów czeka się dość długo. Znajdź poradnię zdrowia psychicznego w Twoim mieście, zainteresuj się jakąś darmową konsultacją i pewnie będziesz ją miał za np. 2 miesiące. Odległy termin, najwyżej gdzieś tam po drodze zrezygnujesz, a jak przez te dwa miesiące dalej będzie źle no to jesteś ustawiony do specjalisty.
@Szpeju: Faktycznie takie dość mało poważne. Nie chcę deprecjonować, nie o to mi chodzi, ale:
3, 8, 16, 18, a może nawet i 13, 15 można wyeliminować słynnym "idź pobiegać". Wygląda na problemy nie natury psychicznej, ale bardziej fizycznej. Przyznam, że nie jestem specjalistą, ale czy mogę Cię spytać o to jak często uprawiasz jakieś sporty / ćwiczysz? Czy dbasz o zdrową dietę? Jesz rozsądnie?
@gzres: ostatnio właśnie bardzo słabo u mnie z ćwiczeniami, głównie dlatego, ze zazwyczaj jeżdżę na rowerze, a na razie jest jeszcze ciut zimno. Do tego doszła praca zdalna (czytaj: nie wychodzę z domu bo po co?) i nowe gierki na ps4. Po zimie się tak zaniedbałam, ze normalnie się wstydzę wychodzić z domu.

Ale za dwa tygodnie wracam do Holandii do pracy fizycznej na trzy miesiące także może trochę odżyję :)
@Szpeju: W zdrowym ciele zdrowy duch. Wiadomo, że myśli samobójczych nie usuniesz chodząc na siłownię, ale już problemy ze zmęczeniem, snem czy samooceną jak najbardziej mogą być spowodowane np. złą dietą.

No nic, trzymaj się cieplutko i dbaj o siebie!
@gzres: W skali Becka 44, nadal uważam ją za zawężoną. I nie ma nawet wzmianki o myślach innych niż stricte śmierć, a mianowicie o tym, że najlepiej byłoby się nie narodzić co implikuje chęć nieistnienia, co jest przecież sensem śmierci... Co więcej w obu ankieta nie ma nic o takiej ciężkości pustce, uczuciu ścisku w głowie, spowolnieniu i senności czy jakości tego snu.
@Poliorketes: No skala nie jest idealna. Ma wiele wad, ale służy tylko do wstępnej oceny. Dokładną weryfikację wykona lekarz, który się do tego uczył i szkolił przez wiele lat. On to oceni dużo lepiej, niż 19 pytań z jakiegoś testu.