Wpis z mikrobloga

#coreldraw #corel #grafikakomputerowa Pytanie do miłośników, lub ekspertów corela draw, lub innych podobnych narzędzi,
mam do wykonania mnóstwo około tysięcy tabliczek - prostokąty z tekstami i to w Corelu, teksty będą od różnych ludzi - więc za pewnie układ i samo formatowanie tekstu będzie różne. różne ilości linii, liter, słów - itd, wymiary prostokątów też różne, z "bazy subiekt owej" lub "mierzone ręcznie", czy istnieją sposoby automatyzacji tego (proste makra się nie nadają, chyba, że o czymś nie wiem), najszybciej widziałbym to jako zorganizowanie panelu przycisków, przystosowanych specjalnie opcji, czy skrótów klawiaturowych. czy może są jakieś ciekawe Tutoriale, książki, blogi czy może ktoś zajmował się podobną tematyką?
Wiem, że sporo można zrobić w in design np Ala numery stron, str wzorcowe - ale Adobe odpada chyba na starcie ze względów struktury jak i projektu/ów i firmy.
  • 4
@NVCHVJJAZVJE: nie wiem, a to się nadaje na różne rozmiary i różne treści? każdy projekt inny, a jednak to robota głupiego, najlepiej gdybym sobie stworzył panel z wszystkimi opcjami, gdzie wybieram jedną z 3 czcionek, auto wyśrodkowanie, kontur włosowy prostokąta i przy zaznaczonym profilu tak mogę robi, dodatkowo ułóż wzdłuż krawędzi, dopasuj rozmiar strony do stworzonych obiektów, po za tym przydatna była by funkcja wchodzenia w grupy obiektów, a tak muszę