Wpis z mikrobloga

Spędziłem kilka dni nad rozpracowywaniem konfiguracji VoLTE dla polskich operatorów i naprawy popularnych problemów m.in.
- 60 sekundowe opóźnienie w wysyłce smsów (Orange)
- komunikat "nie ma takiego numeru" przy dzwonieniu na niektóre numery z innych sieci (Orange) - to chyba ogarnąłem fixa jako pierwszy w Polsce
- brak "caller id" przy połączeniu przychodzącym (Play)
- aktywacja kodeka EVS (Play, Orange)

W przypadku Playa mam w pełni działający profil z volte + wifi calling, dla Orange tylko w pełni działające volte.
Może będzie też wifi calling dla orange, natomiast to pewnie z kilka dni grzebania żeby znaleźć brakujący element.
Jeżeli ktoś z was ma aktywne volte w telefonie i nie są mu obce narzędzia takie jak QPST, PDC i EFS Editor, i po wybraniu "najbardziej działającego" profilu natknął się na jeden z powyższych bugów to chętnie go pokieruję żeby poprawić ustawienia ()

P.S.
Jak chcecie się pobawić w volte to aktywacje usług na karcie SIM zaczynacie tak:
Orange: instalujesz aplikację orange wifi calling i łączysz, później można wywalić
Play: dzwonisz na bok i mówisz "proszę o aktywację wifi calling"

#xiaomi #oneplus #android #orange #play
  • 86
@villager - może to banalne pytanie, ale jak przejść do tego EFS Editor? W folderze QPST tego nie mam. Profil potrafię zmienić lecz dalej nie umiem popchnąć tej roboty. Mam pre paid w Orange, wybrany profil ROW, działa VoLTE i VoWifi, ale chcę usunąć problem z lagiem przy wysłaniu SMS. Pomożesz? :)
@villager: siema, odgrzewane wątek. Mam 7t pro.. odpaliłem VoWifi. Działa, ale brakuje identyfikacji dzwoniącego.

Wszedłem do efsprofiles aby dodać ustawienie z wątku https://miuipolska.pl/forum/topic/42509-jak-naprawi%C4%87-nie-ma-takiego-numeru-na-volte-orange/

Konkretnie:

[SIPConfig:FeatureFlags]

*IsRouteHeaderEnabled = 1


Ale nie znalazłem pliku overrideconfig. Ogólnie ten katalog jest u mnie pusty. Więc utworzyłem plik tylko z tą konfiguracja i wrzuciłem na telefon.

Niestety nadal nie działa identyfikacja dzwoniącego. (Restartowalem telefon).
mam prośbę o pomoc w uruchomieniu Volte w Play na Oneplus z działającą identyfikacją numeru dzwoniącego.
po dodaniu
"[SIPConfig:FeatureFlags]
*IsImsiNeededForContactHeader = 0"
w overideconfig
nadal wyświetla mi połącznie od "nieznane"
@villager: Jakieś pomysły co do NjuMobile i 1+7T? Próbowałem pare profili (RowCommercial + DT_Poland) ale niestety nie pojawilo sie VoLTE/WIFI Calling. Jak w ogole testować działanie takiego profilu? Tryb samolotowy ON->OFF wystarczy? Czy może lepiej zrestartować telefon? Konieczna jest jakas dodatkowa konfiguracja (oprócz pofilu przez PDC)?
Jak cos to w Function Switch VoLTE/VoWifi/VT swtich włączone.
NjuMobile


@ogarogara: nju to orange, zabawe zaczyna się od kontaktu z infolinią żeby włączyli. wtedy masz trochę czasu na zabawę aż bot nie wywali cię z tego volte za zły soft. nie pamiętam czy samolotowy starczał, możliwe że potrzebny i reboot
@villager:

Cześć, mam OP7 Pro w Playu z wifi calling ale nie działa mi callID

Zalogowałem sie EFS Explorerem
Utworzyłem plik overrideconfig w notatniku bez końcówki .txt
Wgrałem go z wsadem:
[SIPConfig:FeatureFlags]
*IsImsiNeededForContactHeader = 0

I nic, dalej nie mam callingID ludzi dzwoniących
Czy ten wpis ma być goły czy w ""?