Wpis z mikrobloga

#lacunafabularnienewbristol

W tym wątku deklarujecie indywidualne akcje poboczne, rozgrywane z datą 1516.1

1. Zadeklaruj akcję w komentarzu, wołając mnie do niego. Jeżeli chcesz się upewnić o poziomie trudności testu, zaznacz to na początku deklaracji.
2. Odpowiadam z rezultatem akcji lub poziomem trudności testu. W tym drugim przypadku plus to potwierdzenie wykonania akcji.
3. W przypadku sukcesu gracz jest zobowiązany zdać sprawozdanie z akcji innym graczom w wątku kwartalnym. Raport z niepowodzenia testu jest opcjonalny.
4. Chęć przyłączenia się do akcji innego gracza wyrażamy tylko w komentarzu.

Czas na deklarowanie indywidualnych akcji upływa 22.04 o godzinie 19:00. Limit JEDNEJ akcji lub JEDNEGO przyłączenia się do akcji innego gracza.

KHX wystosowało ostrzeżenie w kierunku wszystkich pracowników kopalni Olimpium o nieangażowanie się w działalność polityczną pod groźbą zwolnienia z kopalni.

Tylko deklaracje, pytania w znanym i lubianym wątku.

-------------------------------------------------
Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
  • 56
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@lacuna: Chciałbym dowiedzieć się o trudności i wymaganiach do przedsięwzięcia pójścia do znalezionej na ostatniej wyprawie SKAŁY w górach i chciałbym rozpocząć projekt wykonania dwóch dużych figur świętych. Pomysł na ich wygląd i jacy to świeci mam. Będzie to święty Łukasz Ewangelista, patron artystów i malarzy oraz św prorokini Anna - patronka małżeństw, matek, wdów, piekarzy i żeglarzy. Z racji wykonywanych zawodów jak i wieku modelami (oczywiście z pamięci) będą @
@Queltas: DIAMENTOWY Inteligencji, ale jako że jesteś fabularnie rzeźbiarzem to dla Ciebie BARDZO TRUDNY. Każdy zadeklarowany kwartał pracy na miejscu więcej to jeden stopień trudności testu mniej (max 3 kwartały więcej / rok pracy nad Wielkim Projektem). Każdy bohater z Kondycją 15+ lub Inteligencją 15+ który zostanie z Tobą przez cały ten czas obniży poziom trudności o jeden stopień (max 3 bohaterów).

Szansa na wypadek dla każdego z uczestników wynosi 10%
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@lacuna: deklaruję rozpoczęcie budowy Akademii Naukowej na pierwszej z moich wolnych parceli w dzielnicy wschodniej. Każdy nakowiec który pomoże mi w urządzeniu labolatoriów i dobraniu aparatury badawczej otrzyma 40 funtów. Gracz który naukowcem nie jest ale ma INT 16+ otrzyma 20.

Przeznaczam na to 15 NPC, 5 desek i 5 kamieni (tyle mi wyszło że jest potrzebne do budowy parceli 4 poziomu). Fabularnie chcę żeby żeby miał 1 dużą salę
@TynkarzCzwartejSciany: 50 funtów za każde - laboratoria podobne do tych, które Esteban ma u siebie.

Albo deklaracja akcji, albo dołączenie do istniejącej. Próbujesz dołączyć do nieistniejącej, więc rozgrywam tę pierwszą.

Musisz wynagrodzić tych wszystkich NPC albo w naturze (drewnem, które pozostanie po karczowaniu) albo im zapłacić. To nie są niewolnicy. Pomogą zbudować dom za butelkę bimbru, ale za poważniejsze roboty muszą dostać zapłatę.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@lacuna:
W takim razie niech będzie - co sobie zatną to sobie wezmą. Wilk syty i owca cała. NPC od budowy Akademii w takimrazie też otrzymają po 20 funtów na głowę.
Na labolatoria mogę dać nawet po 100 byleby zwiększały szanse na dokonanie w nich odkrycia.
Czy większa ilość graczy którzy pomogą przy wyborze aparatury naukowej zwiększy potencjalne bonusy do badań wynikające z korzystania z Akademii? (To ostatnie pytanie poza wątkiem
@TynkarzCzwartejSciany: 50 funtów to kompletne laboratorium, bo to naprawdę duża suma pieniędzy - to wysokość podatku na 5 kwartałów dla przeciętnego mieszkańca Anglii albo 2,5 skrzyni żywności, które wyżywią typową rodzinę przez pół roku. Dodatkowi bohaterowie nie zmienią skuteczności samej aparatury, chyba że poświęciliby czas na jej rozwinięcie.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@lacuna
Więc niech będzie 50.
Aneks do umowy z pierwszego komentarza:
Pieniądze wypłacam za pomoc w rozwinięciu aparatury. Z racji że zużywa akcje podwyższam stawki do 50/30 funtów (naukowiec/nienaukowiec INT 16+)
@lacuna:
Giuseppe Bianco, bankier BSU

Poproszę o poziom testu dla:

Wraz z panem Wolkiem Bałęsą ( @Akumulat ) oraz strażnikiem Markiem Katkatanem ( @Yokaii ) (i dwoma moimi NPC) chodzę po swoich zamieszkałych działkach (19 w dzielnicy wschodznej, 10 w centrum) próbując je sprzedać ludziom, który aktualnie mieszkają na nich. Schemat odwiedzin wygląda mniej więcej tak:
- witamy się, przedstawiam się jak właściciela działki i (niestety) wszystkiego co się na niej