Wpis z mikrobloga

Mirki jaką piankę wężykową kupić w Castoramie żeby wypełnić przestrzenie między drzwiami a ścianą i jak tego używać żeby nie popsuć nic(ile tego się daje itd), szukałem na youtubie ale zazwyczaj są tam gówniane filmiki reklamowe albo zabawy budowlańców. Czy mogę potem dać na taką piankę cienką warstwę silikonu? Czy może to być np. silikon sanitarny(takie akurat mam) czy jakiś konkretny? Z tym silikonem to chodzi mi o zamaskowanie tego że pod spodem jest pianka.

#remontujzwykopem #remont #budownictwo
  • 5
@TrumanBurbank: kupujesz piankę i pistolet do pianki (może mają jeszcze coś do czyszczenia pistoletu to będziesz miał na przyszłość)
psiukasz tam gdzie ma być pianka, ona się rozpręży po kilkusekundach
no i tutaj się zatrzymujemy bo nie wiem jak chcesz dać silikon sanitarny na piankę
nawet jak masz szparę 1cm przez którą wpsiuknąłeś (profesjonalna branżowa nomenklatura) to na tym 1cm ścinasz nożykiem, ale wraz zostaje 1cm szerokości który wypada czymś innym
kupujesz piankę i pistolet do pianki


@Evert: I po co? Zauważ, że niektórych pianek z pistoletu nie zdejmiesz jak założysz. Musisz wyrobić do końca. A weź zostaw taką piankę, to potem pistolet do wywalenia.

Mirki jaką piankę wężykową kupić w Castoramie żeby wypełnić przestrzenie między drzwiami a ścianą


@TrumanBurbank: Pianka montażowa niskoprężna. Może nawet przy dziale z drzwiami znajdziesz.

Czy mogę potem dać na taką piankę cienką warstwę silikonu?


@
@TrumanBurbank: kup gotową z rurką, szkoda pistoletu. Pistolet ma tę zaletę, że można dozować ilość, w takiej wężykowej trzeba wprawy. Pamietaj jak psikasz to trzymasz piankę do góry nogami (wczesniej potrząsaj nią solidnie przez 5 minut), odwróconą normalnie możesz przedmuchać samym powietrzem aby rurka się nie zapchała. Piankę wypełniasz 50% szerokości dziury, możesz też trochę zwilżyć okolice wypełnienia, żeby lepiej złapała i nie spadła/spłyneła jeśli dziura jest duża.

Silikonu nie dawaj,