Wpis z mikrobloga

@Yokaii: Dobry pomysł, będzie przeprowadzony w tym samym składzie. Oprócz tego dorzucamy trzecie postępowanie - odwołanie Gabrieli @TynkarzCzwartejSciany od wyroku, również ten sam skład. Jeżeli zdarzy się tak, że sędzia będzie orzekał we własnej sprawie, to zostanie wyłączony z tego jednego postępowania, a na jego miejsce wskazany zostanie sędzia tymczasowy, z @achtunki mającym decydujący głos w przypadku remisu kandydatur.

Diety dla sędziów zostaną ustalone po procesach.
  • Odpowiedz
@Yokaii: Jeżeli ktoś prowadzi takie dane, to trzeba je znaleźć. Jeżeli nie, to takowe sporządzić. A to wymaga akcji indywidualnej.
@TynkarzCzwartejSciany: 1. Najwcześniej jutro o 12:01, jak @achtunki wróci, do tego komendant musi jeszcze wskazać trzech sędziów. Sprawy sądowe to niekończący się koszmar.
2. NOT ENOUGH WOOD M'LORD (i Kamienia).
  • Odpowiedz
@lacuna: komendant już wskazał sędziów:
profesjonalna_skarpeta
Yokaii
i moja skromna osoba

tutaj odpowiedni komentarz z wyznaczeniem: https://www.wykop.pl/wpis/40432609/georgetown-1515-jesien-lacunafabularnienewbristol-/#comment-142238711

Gubernatorze, miałem też powiedzieć kogo ustanowię na jednego z tej siódemki co to ma proces prowadzić, no to już wiem.

No to ten, ustanawiam że z rozkazu mojego powołuje na tych całych ławników ich:

Najchętniej podałbym tu pana Slanta, bo on był dobry w te takie główkowania, ale jak to jego proces to nie
  • Odpowiedz
@lacuna:
1. Jakie przełożenie na rozgrywkę mają różne prędkości statków? Ile jest do Xsantii, ile do Starego Świata, a ile w inne ciekawe miejsca? (i ile schodzi na rozładunku/przedladunku/ innym marnowaniu czasu- w sensie, ile można sie napływać w zależności od prędkości?)
2. NPC do załogi rekrutuje się tak jak do przedsiębiorstwa, czy inaczej? Czy jeśli miało się pecha i załoga jest niepełna to można gdzie popłynąć?
3. Czy w załodze
  • Odpowiedz
@Stah-Schek: 1. Odpowiedzi na to pytanie znajdują się w wątku z zapisami. Rozładunek i załadunek ma znaczenie tylko na sesjach.
2. Tak jak do przedsiębiorstwa
3. Nie potrzeba graczy.
4. Cała gama uszkodzeń, ale im większa szansa na defekt tym poważniejszego można się spodziewać. Naprawy w stoczni albo u zaprzyjaźnionego szkutnika. Wszystko co nie jest karaką da się naprawić w kwartał. Wycena jest indywidualna.
  • Odpowiedz
@lacuna:
1. Są znane orientacyjne ceny towarów w innych miastach, czy trzeba się tam fizycznie udać?
2. Baron Louis de Rivaux obiecał mi 100 funtów / kwartał za prowadzenie rachunku przedsiębiorstwa. Powinno mi to wypłacić przedsiębiorstwo, czy mogę 'wyczarować' pieniądze z powietrza (prosto z Francji)?
3. Podobne pytanie w imieniu @Queltas - 200 funtów za statnowisko kierownicze powinien brać z przedsiębiorstwa, czy od barona?
  • Odpowiedz
@mac3: ad1. Ceny w kontekscie tego, że mamy kontakt z kupcami, oraz niektórzy z nas byli w Xanthii nawet, więc może coś słyszeliśmy
  • Odpowiedz
@mac3: 1. Potrzebne są stałe kontakty, a nie jednorazowa wycieczka. Dobrym sposobem na utrzymanie kontaktów handlowych może być posiadanie łodzi handlowej i wytyczenie szlaku handlowego między dwoma osadami.
2. To jest wydatek przedsiębiorstwa, nie barona, więc płaci przedsiębiorstwo, którego większościowym udziałowcem jest baron.
3. Również z przedsiębiorstwa. Na koniec 1516 roku baron wpadnie po swoją działkę z zysków i możliwe że wyciągnie też część swojej początkowej inwestycji jak będzie dobrze prosperowało.
  • Odpowiedz