Wpis z mikrobloga

  • 35
@Fix nigdy tego nie zrozumiem. Niby ludzie mogą założyć zbiórkę na co chcą i to interes wpłacających czy popierają inicjatywę czy nie, ale ja bym się ze wstydu spaliła. Co innego jak ci spłonie dom w pożarze i straciłeś majątek na który tyrałes całe życie a co innego zachcianka jaka jest wesele i to też u młodych ludzi, którzy zamiast urlopu mogą jechać na dodatkową pracę za granicę i sobie te pieniądze
@Mazman: normalnie, nie każdy daje dużo do koperty. Z tego co zauważyłam jak na weselach robią wesela na 230 osób, przy czym rodzice finansują część przedsięwzięcie to na pieniądzach z kopert młodzi jeszcze zarabiają. Mam też koleżankę co za wesele mieszkanie we Wrocławiu z mężem zrobiła, ale najbliższa rodzina dawał im czterocyfrowe sumy no i za przyjęcie płacili też w dużej mierze rodzice, którzy również dali "prezent" ślubny dodatkowo w postaci
@slusar_o2: to chyba zależy od rodziny. Znajomi jak idą na małe wesele w mieście to dają 150-300zł od siebie lub max 500zł za parę. U mnie rodzina chyba też tak daje, bo biedną rodziną jesteśmy. Jak ostatnio szłam do koleżanki to włożyliśmy 500zł za parę również, bo to dla nas całkiem sporo. Jak narazie tylko jednej znajomej (a jesteśmy w wieku 25+) wesele się zwróciło i to dlatego, że podostawali od
@Shatter: może być i tak, u mnie moja rodzina z którymi się widuję częściej niż raz na 5 lat to około 15 osób, u niebieskiego - 5 (reszta rodziny 3000km dalej), więc...50 osó to u nas chyba będzie max. Nie każdy chce ściągać rodzinę z innych miast skoro nie ma z nią kontaktu, nawet jeśli tak jak w moim przypadku jest to rodzeństwo dziadków ;)
@RocketQueen: @solo_ta: Ale o co wam chodzi? Jak ktos chce robic wesele to niech robi, nawet na kredyt. Nie wasza rodzina, nie wasza sprawa.

Znajomi jak idą na małe wesele w mieście to dają 150-300zł od siebie lub max 500zł za parę


@kt13: Serio tak zle w Polsce? 10 lat temu dostawalismy minimum te 500zl, myslalem, ze przy obecnie galopujacych cenach to troche sie zmienilo, zwlaszcza, ze te 150