Wpis z mikrobloga

#morrowind
SOrry że będe dużo pisał na tym tagu, ale jestem newbie w morrowindzie i najprościej jest po prostu zapytać doświadczonych graczy.
1. Jak mam załatwić tych frajerów w balmorze żeby strażnicy się do mnie nie doczepili? Chodzi mi o questa ze zrobieniem "bloodbath". Zleca go zarządca fortu.
2. Co dają te wihajstry alchemiczne? Chodzi mi o trzy przedmioty które można użyć razem z moździerzą. Lepiej jest kupić sobie te przedmioty w jakości "master" i wtedy będzie większa szansa na robienie eliksirów? Ta jakość przedmiotów na co właściwie wpływa?
3. Wy jak gracie i dobijacie 100 umiejętności swoją ulubioną bronią to expicie inny rodzaj broni a ten wymasterowany trzymacie tylko na trudne walki? Tak to sobie wyobrażam.
  • 8
@Wergiliusz:
1. Zaklęcie sprowokowanie humanoida lub groźby słowne aż sami Cie zaatakują. Dzięki temu ujdzie Ci to bezkarnie.
2. Kupić alembików itp w "jakości master" to za bardzo nie kupisz bo są cholernie rzadkie, w jakiejś dunmerowskiej twierdzy był komplet ale nie pamiętam w której. Teoretycznie im lepszy moździerz, alembik itp tym lepszy efekt ale sam nigdy się nie bawiłem w alchemię.
3. Dobrze sobie wyobrażasz - levelujesz sobie dalej grając
@Wergiliusz: 1. taunt (nie mam pojęcia jak to się nazywa w PL wersji)
2. Mortar and Pestle — this is always required when creating potions, and it determines the initial potion strength.
Alembic — decreases the strength and duration of all negative ingredient effects.
Calcinator — increases the strength and duration of all ingredient effects.
Retort — increases the strength and duration of all positive ingredient effects.
3. Jak chcesz wyższy
@Wergiliusz: Możesz jeszcze dołączyć do gildii złodziei i tam podobnie za jakąś kwotę przestaniesz być poszukiwany, ale chyba najlepsza metoda to czary ze sprowokowaniem.
A jeśli miałbyś stosować metodę ze zleceniodawcą, to polecam zapoznać się z czarami oznaczenia i przeniesienia, ewentualnie interwencją bóstw.