Wpis z mikrobloga

Wołam: @luke4539: @AllOver: @Sand_dan_Glokta: @Hajduszoboszlo: bo wypowiadaliscie sie w moim ostatnim watku.

Rekawice dzisiaj przyszly. 12/14oz Il Tecnico i 12/14oz Fighter Premium.

Il Tecnico maja o wiele bardziej miekkie wypelnienie i posiada ono wieksza objetosc, nie jest to natomiast tak miekkie wypelnienie jak w Top Tenach z AIBA. Rekawice sa dosyc dlugie, co chyba jest fajne bo przez to troche lepiej rozlozona jest w nich waga. 14oz sa dluzsze ale na szerokosc nie wydaja sie wieksze. Rowniez wagowo wiele sie nie roznia. W srodku kciuk lezy dosyc luzno i naturanie, w rekawicy jest troche luzu, mozna otworzyc w niej reke nie jest to tak latwe jak w Top Tenach ale da sie to robic. O dziwo 14oz wydawaly sie ciasniejsze w srodku. Il Tecnicno posiadaja siatke na wewnetrznej stronie dlogi oraz w srodku rowniez tylko po wewnetrzenej stronie, od strony wypelnienia jest juz material. Nie wiem jak trwale jest to rozwiazanie, jestem troche zawiedziony bo rekawice wydaja sie na prawde fajne pod sparingi.

Waga:
Il Tecnico 12oz: 388g
Il Tecnico 14oz: 398g

Polska strona podaje ze wypelnienie to: 90% poliuretan, 10% żel
Cena: 280 (przecenione z 560)

Figther premium to zupelnie inny rodzaj rekawicy, wydaje sie ze wypelnienia jest mniej i jest ono bardziej twarde podobne uczucie jak w Feirtexach, jest ono mocno zbite, odksztalca sie delikatnie ale daje wrazenie ze nie zniszczy sie ciezko trenujac na worku/tarczach. Rekawice sa bardzo ciasne w srodku, 14 sa ciut luzniejsze ale nadal czuje ze jest bardzo ciasno a dlonie mam dosyc male. W rekawicach ma sie wrazenie zamknietej dloni, na prawde ciezko ja otworzyc. Samo wykonanie rekawicy w porownaniu z Il Tecnico wypada o wiele lepiej. Wydaje sie ze skora jest lepszej jakosci oraz szwy, rowniez jest uczucie tego ze sa ta rekawice klasy wyzszej.

Waga:
Figthter Premium 12oz: 343g
Figthter Premium 14oz: 399g

Polska strona podaje ze wypelnienie to: 40% lateks, 30% EVA , 20% miękki poliuretan, 10% żel.
Cena: 340 (bez przeceny)

Teraz troche jestem w kropce bo Figther Premium na pewno chce zostawic, wygladaja na rekawice ktore przetrwaja czeste treninigi. Natomiast czy nadaja sie one do sparingow? W ostatecznosci tak... Sa tez tansze.

Do sparingow nadawaly by sie na pewno Il Tecnico, nie jestem natomiast do nich za bardzo przekonany przez ta siatke i ciut gorsze wykonanie. Ogolny feel w rekawicy i swoboda sa calkiem niezle ale tez sa niestety drozsze. Czy warte 340zl? Za 300zl mozna kupic Top Teny z AIBA 12oz (nie ma wiekszych) ktore maja podobne wykonanie, nie maja siatki ale ogolnie sa o wiele mniejszymi rekawicami pomimo tej samej wagi.

Wziac obie pary? Jedna? A moze do sparingow zupelnie cos innego? Jak sadzicie? W tygodniu sparuje raz intensywnie 10-12 rund, oraz w inne dni raz/dwa razy maks po 3 rundy. Do tego zwykle treningi z tarczami w parach 3-4 razy w tygodniu, oraz 12 rund na ciezkim worku.

#boks #sztukiwalki
Kimeey - Wołam: @luke4539: @AllOver: @SanddanGlokta: @Hajduszoboszlo: bo wypowiadalis...

źródło: comment_9s9SeSVWRANouVydI14Z5fMd9dAgZnDG.jpg

Pobierz
  • 43
@Kimeey: Powiem tak. Il tecnico bym zwrócił z miejsca.
Fighter premium z czasem się otworzą i dopasują do Twojej dłoni. W tym momemncie nie otworzysz dłoni ze względu na EVA i lateks, tak jak pisałem pod poprzednim postem. Trzeba ze 20 rund na worku zrobić, wtedy się ładnie ułożą. Zostawiłbym sobie 14oz, do sparingów też się nadadzą, ale docelowo poleciłbym coś innego.
Ja nie lubię tzw. żarówek jak rękawice AIBA nieważne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kimeey: nie widzi mi się te wyłożenie meshem w rękawicach. Jest to ok w rękawicach do fitnessu, ale nie przy sparingach, szczególnie jak łapiesz ciosy otwartą rękawicą.