Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór. Zacząłem niedawno zabawę z Atmega32 i nie wiem albo nie umiem szukać ale no nie widzę przykładów tego co chcę zrobić. Mianowicie korzystam z ADC i przez USART mogę sobie podglądać te moje chwilowe wartości napięcia, a co jeśli chciałbym, aby zmienne które przechowują wartość napięcia, żeby zapisywały się w pamięci urządzenia? I potem jakoś je odczytać sobie również bym chciał. Jak to zrobić? na internecie nie widzę takich zwyczajnych prostych przykładów.
#programowanie #mikrokontrolery #atmega #avr
  • 5
@motorade: myślałem nad zrobieniem jakiejś tablicy i tam zapisywania moich tych zmiennych ale wlasnie jeszcze nie odkryłem w jaki sposób. Dopiero właśnie ogarnąłem ADC i tak mnie to mocno zaciekawiło właśnie. To będzie mój dzisiejszy cel nauki, chociaż internet nie pomaga mocno
@Mjau: Utwórz tablicę w RAM i licznik, przy każdym pomiarze inkrementuj licznik i przypisuj wartość do elementu tablicy. Jak licznik zrówna się z rozmiarem tablicy, wyzwól zapis. Nota katalogowa twoim przyjacielem. No i masz u mnie plusa, że nie jest to arduino.
@motorade: Zaskakujące, że człowiek całe życie ma styczność z pamięciami właśnie eeprom czy RAM, a żeby to obsłużyć to jednak trochę potrzeba zabawy. Człowiek się całe życie uczy :) No dziś sporo czytania przede mną i próbowania.