Wpis z mikrobloga

Oficjalnie: Zbieram na Teslę Model Y

#zbieramnatesle

Taki plan mi się ostatnio zrodził w głowie... Generalnie jakiś czas temu stwierdziłem, że fajnie było by mieć Teslę. Model3 wygląda bardzo zachęcająco... ale, że mam rodzinę, to model Y będzie faktycznie dużo praktyczniejszy.

Tylko, że z tym "fajnie by było"... to jest tak, że jest to naprawdę głupi powód, by kupować auto za minimum 200k. Inna sprawa jest takie, że ja autem jeżdżę dość niewiele... jedno tankowanie wystarcza mi zazwyczaj na cały miesiąc. Do pracy autem nie jeżdżę, bo pracuje zdalnie z domu. Z powodu, że tego, że jeździmy mało, to mamy starego Forda z 2007... i nie narzekam, bo zwyczajnie nie chciałem na rzadko używane auto wydawać więcej...

Po co zatem wydawać 200k na Teslę, którą także prawie by się nie jeździło? To że mi się bardzo podoba, to jednak nie jest aż taki dobry argument. No właśnie musiałem sobie to dość dobrze uracjonalizować :P Tak tylko dla formalności dodam... że ostatnią rzeczą jaką chciałbym robić to brać auto w leasing czy na kredyt.

Zdarza się jednak to, że kilka razy w roku jeżdżę sobie z rodziną to tu to tam... i ze wszystkich ficzerów tesli, chyba najłatwiej sobie zracjonalizować wydanie majątku... ze względu na bezpieczeństwo - tesla to najbezpieczniejsze auto w rankingach. Tylko, że nadal byłbym daleki od wydawania 200k z tego powodu.

z racji, że:
a) nie śpieszy mi się z zakupem auta... to mi nawet pasuje, że Tesli Model Y nie można jeszcze dostać... będę miał więcej czasu by zaoszczędzić na nią :)
b) nawet jeżeli prędzej czy później dojdę do wniosku, że jednak wydanie takiej fortuny na auto, to jednak zły pomysł... to nie zaszkodzi mieć zaoszczędzonych 200k do dyspozycji
c) jestem fanem Tesli i #elonmusk i zakładam, że w ciągu najbliższych 10 lat, wartość firmy Tesla może wzrosnąć co najmniej kilkukrotnie

A plan na całość jest taki... by co miesiąc kupować sobie 1-2 akcje Tesli :) Z biegiem czasu może się zmieniać to ile będę dokupował, ale plan jest taki, by Tesla swoimi akcjami sama pozwoliła zarobić mi na produkowane przez siebie Auto :)

Co miesiąc planuje robić robić podsumowania jak idzie mi z tym zbieraniem. Ile obecnie posiadam akcji, jaka jest ich wartość, ile jestem obecnie do tyłu/do przodu, itd, itp.

Jeżeli pomysł Ci się podoba, to zapraszam do śledzenia tagu #zbieramnatesle :) Pierwszy zakup akcji ... na początku kwietnia.

#tesla #zbieramnatesle #elonmusk
Pobierz
źródło: comment_HUh4cYfryB8C51OR3LUo351LZ57sOTxZ.jpg
  • 28
Modą? Najbezpieczniejsze, najszybsze (przyśpieszenie), najaktualniejsze (tylko Tesla ma aktualizacje OTA) auto... i Ty myślisz, że to jest tylko kwestia mody? :D


@anonimowy_programista: eh, po pierwsze nie mówię że to tylko kwestia mody lecz że konsumenci kierują się modą. Jak każdy konsument kupujący dobro luksusowe, nie kupuje się tego rozumem jak np. żywność lecz sercem, jak np. smartfony. Analogicznie iPhone też jest czy tam był najlepszy w niemal każdej kategorii ale nie
@vasco_da_gama:

- Superchargery - jeżeli się zatkają właściciele będą sfrustrowani. Nikt nie lubi stać w kolejkach.


@divinorum: zakładam, że jesteś świadom tego, że ostatnio poszedł software update, który pozwala podgrzać baterię przed dojazdem do stacji, co skraca czas ładowania o 25% (to tak jakby nagle postawili tysiące nowych stanowisk na już istniejących stacjach, bowiem ludzie będą krócej zajmować stanowiska)...

No i do tego, superchargery w wersji 3 są już za
zakładam, że jesteś świadom tego, że ostatnio poszedł software update, który pozwala podgrzać baterię przed dojazdem do stacji, co skraca czas ładowania o 25% (to tak jakby nagle postawili tysiące nowych stanowisk na już istniejących stacjach, bowiem ludzie będą krócej zajmować stanowiska)...


@anonimowy_programista: bardziej patrzę na to z innej strony - w USA podczas Thanksgiving weekend następuje potężny wzrost ruchu, coś jak u nas na Wszystkich Świętych.

Więc teraz żeby obsłużyć
@haussbrandt: made my day. Ale szczerze mówiąc, miałem też dylemat na początku 2020 (w lutym).
Miałem około 100k PLN do swobodnego zainwestowania. Zastanawiałem się nad Tesla ale już wtedy uważałem że trochę napompowane pomimo że kibicuję Muskowi. Wybrałem inwestycje w działkę budowlaną w górach. Też nie źle, ale na Tesli wyszedłbym lepiej.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.