Wpis z mikrobloga

Zastanawiam sie powaznie nad powrotem do Polski z zagranicy po 6 latach. Widzialam, ze niektore firmy oferuja pakiet na poczatek na wynejm mieszkania itd. Czy to faktycznie dziala? Czy moglby ktos podzielic sie swoimi doswiadczeniami ? Byc moze jest tutaj jakis rekruter ? Pozdrawiam #praca #pracazdalna #powrotdokraju
  • 9
mieszkam za granica kilka lat, i tutaj nie jest tak kolorow, w Polsce duzo sie zmienilo odkad wyjechalam i widze ze tam po prostu w chwili obecnej mam lepsze mozliwosci, mimo ze ludzie w Polsce tak narzekaja to mam milion argumentow ze wcale nie jest tak zle!
@michalina__: zależy od firmy, mieszkania raczej Ci nie opłacą (choć i takie oferty się trafiają) ale koszty przeniesienia myślę, że tak. To wszystko zależy od firmy co oferuje w swoim pakiecie relokacyjnym. Ogólnie to jeżeli ogarniasz w Angielski bardziej szedłbym w stronę przeprowadzki do Polski i pracę zdalną dla jakiejś firmy z UK na przykład. Taki programista ze średnim stażem na luzie ściąga 16k netto na fakturze a to nie jest
tzn. ja mowie po francusku, hiszpansku i angielsku, i nie wracam z UK tylko z innego kraju.
Widzialam milion ofert wlasnie pracy z jezykami stawki 4000 - 6000 brutto, ale nie wiem czy to pewna praca, nie chce sie przejechac potem znowu wyjezdzac itd