Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób z #pracait #testowanieoprogramowania #programowanie, zwłaszcza dla tych początkujących, studiujących, szukających pierwszej pracy w formie płatnego wakacyjnego stażu, ale i dla tych starszych którzy swoje pierwsze praktyki mają daleko za sobą. Poszukując ofert staży w internecie posługujecie się zwrotami angielskimi czy polskimi? Nie pogardzę też opinią ludzi z #hr którzy mogą mieć w tym temacie jakieś doświadczenie.

Szukając stażu lub praktyki wyszukiwałbyś frazy:

  • Polskiej: staż, praktyka 27.9% (24)
  • Angielskiej: internship, intern 10.5% (9)
  • Szukałbym obu jednocześnie 59.3% (51)
  • Innej (proszę pozostaw komentarz) 2.3% (2)

Oddanych głosów: 86

  • 17
  • Odpowiedz
@LiczbaPi: najlepiej to na targach pracy poszukać. W internecie większość firm nie wystawia ogłoszeń o staż bo od razu spam mają. Sprawdź sobie kiedy u ciebie na uczelni są targi pracy i idź się przejść
  • Odpowiedz
@LiczbaPi: ah tak, to w takim razie na odwrót ( ͡° ͜ʖ ͡°) wystawcie sobie na uczelni stoisko na targach pracy. Wtedy nie będziecie mieli spamu randomowymi cv a tylko od ludzi którzy rzeczywiście są zainteresowani wasza oferta
  • Odpowiedz
@kebab-case: No właśnie liczyłem na spam, ale sensowny. Niestety pierwsze dni idą kiepsko, po odfiltrowaniu ludzi którzy ewidentnie wysyłają CV na wszystko bez patrzenia na wymagania to mam raptem 11 kandydatów na 4 miejsca i z tego może 3 ciekawych.
  • Odpowiedz
po odfiltrowaniu ludzi którzy ewidentnie wysyłają CV na wszystko bez patrzenia na wymagania to mam raptem 11 kandydatów na 4 miejsca i z tego może 3 ciekawych.


@LiczbaPi: Tak z ciekawości to w jakim sensie wysyłają na wszystko? Tacy co wysyłają CV na programistę/ testera nie mając w CV nawet żadnego języka programowania czy w sensie że np jest Intern Python a CV wysyłają ludzie co znają np C# albo Javę?
  • Odpowiedz
@fefler: Ja dostaje CVki na staż testerski, nie wiem jak dokładnie jest na programistycznym, ale na testera mamy i ludzi po bootcampach frontendowych, ludzi z półtorarocznym doświadczeniem w QA, ludzi po pół rocznych stażach programistycznych, ludzi w ogóle nie mieszkających w Polsce (przodują tu Indie) a mistrzynią jest kobieta z 9 letnim doświadczeniem w IT - jako developer, team lead, oczywiście Indie ;p
  • Odpowiedz
ludzi w ogóle nie mieszkających w Polsce (przodują tu Indie


@LiczbaPi: A Ukraińcy nie wysyłają? Jaki odsetek CV to hindusi? Hindusi z doświadczeniem chcą pracować na stażu za pół darmo w Polsce?
  • Odpowiedz
@Drew: kurde, a ja słyszałem o ludziach walących drzwiami i oknami do IT, widać nie na serio, choć w tamtym roku na stażu developerskim trafiło nas się dwuch zajebistych gości jeden wypuścił na stażu bibliotekę do iOS na open source a drugi po chyba miesiącu stażu pojechał na konferencję dawać jakąś prezentację
  • Odpowiedz
kurde, a ja słyszałem o ludziach walących drzwiami i oknami do IT, widać nie na serio


@LiczbaPi: no walą drzwiami i oknami ale co z tego skoro są słabi? u mnie na junior frontenda żeby znaleźć 2 dobrze rokujące osoby trzeba przerobić około 100 osób, obecnie juniorzy są naprawdę słabi
  • Odpowiedz