Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem. Składałem nowego kompa i pojawiły się problemy typu:
Radiator wgl się nie kręci i też nie świeci podświetlenie RGB.
Karta graficzna tak samo nie kręcą się wiatraczki.
Wydaje mi się, że to może być wadliwy zasilacz, ale może ktoś coś wie i ma jeszcze inny pomysł jak to sprawdzić. Mam wszystko na gwarancji i mogę spokojnie oddać do sklepu.
Specyfikacja:
Procesor: Razen 1600x
Karta graficzna: Radeon Rx580
Płyta główna: Gigabyte A320M-S2H
Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 600W (bronze)

#kiciochpyta #pcmasterrace #komputery
  • 12
@Vip3Out: niekręcący się radiator jest objawem prawidłowym, kręcić się powinien wentylator. podłączyłeś wentylator przy procesorze? jeśli tak - podłączyłeś go do właściwego gniazda? maszyna się włącza? może w złe piny podłaczyłeś przycisk od zasilania? podłączyłeś dodatkowe kostki zasilania na płycie i grafice?
@jedyny_wolny_login: Tylko że nie świeci się wgl rgb
@Kakyoin: Wszystko podłączyłem prawidłowo komp włącza się. Tylko że np. przed instalacją systemu to wszystko się świeciło i było fajnie i zrestartowałem kompa bo wgrywałem sterowniki do grafiki i po restarcie juz przestało działac ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Czy obudowa iBox Passion v4 moze pobierać dużo prądu? 4 wiatraki + podświetlenie LED


@Vip3Out: obejrzyj naklejkę na wiatraku. Volt * Amper = Wat

zrestartowałem kompa bo wgrywałem sterowniki do grafiki i po restarcie juz przestało działac ( ͡° ʖ̯ ͡°)


a ten dodatkowy soft co zainstalowałeś aby nie steruje wiatrakami i podświetleniem?
@Vip3Out: Wentylator na karcie graficznej może się nie kręcić gdy temp. poniżej 60 st. O ile ten model ma taki tryb pracy. Powinieneś sprawdzić dając jakieś obciążenie (np. OCCT). Co do wentylatora na chłodzeniu procesora, upewnij się co do pinów. Zdarzyło mi się, w ciasnych warunkach, albo wpiąć, że jeden wisiał, albo nawet odwrotnie, ten plastik na molexie bywa miękki i wcale można nie poczuć że się coś odwrotnie wpięło. Posprawdzaj
@balrog84 wydaje mi sie ze grafika ma swoje ustawienia i się wlacza i wyłącza sama. A co do radiatora to sprawdzenie pinów bylo pierwsza rzeczą która zrobilem bo tez mi sie czasem taki problem zdarzal ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Wszystko podłączyłem prawidłowo komp włącza się. Tylko że np. przed instalacją systemu to wszystko się świeciło i było fajnie i zrestartowałem kompa bo wgrywałem sterowniki do grafiki i po restarcie juz przestało działac


@Vip3Out: Zatem moim zdaniem, sterowniki lub dodatkowy soft zarządza podświetleniem i kontrolą wentylatorów, więc tam szukaj przyczyny. Może po prostu na dzień dobry to nie jest skonfigurowane. Sprawdź ewentualnie w UEFI co tam się dzieje.
@balrog84: Tak też porobie i będe szukać w sofcie bo wydaje mi się, że wszystko ze sprzetem ok. W biosie mam ten Smart Fan 5 czy coś takiego i on widzi stopnie procka i obracanie się i mogę tam ustawić speed fan na 100% zawsze i dalej się nie obraca i nie świeci ( ͡° ʖ̯ ͡°)