Wpis z mikrobloga

ogarnia ktoś hostingi i całą tę czarną magię? posiadam obecnie stronę xyz.pl na hostingu z direct adminem / phpmyadminem i chcę zastąpić tę stronę nową na wordpressie, robię wszystko wg tego poradnika https://blog.lh.pl/jak-przeniesc-wordpressa-z-komputera-localhost-na-serwer/ i będę miał problem z domeną - w jaki sposób przepiąć jak do tego miejsca w którym jest obecnie nowa strona (krok 5)? Nigdzie nie widzę takiej opcji w panelu, ktoś ma jakiś pomysł?

Panel wygląda tak jak na screenie, w KONFIGURACJA DOMEN nie ma nic takiego do ustawienia. Dzięki za pomoc!

#wordpress #hosting #directadmin #webdev
grastanislaw - ogarnia ktoś hostingi i całą tę czarną magię? posiadam obecnie stronę ...

źródło: comment_Lxy9FnNw4o8KEmY07BtFIgteDbCEHBg9.jpg

Pobierz
  • 14
@grastanislaw: jeszcze ci namieszam - jeżeli miałeś wordpressa na jakiejś domenie, bardzo prawdopodobne jest, że nie będzie działał przy zwykłej migracji "ot tak" na innej domenie, bo sporo postów i elementów ma przypisaną starą domenę. Są do tego specjalne wtyczki do przenoszenia, wyguglasz bez problemu. Ten poradnik to taki średni jest.

Podziel temat na 2 części - podpięcie domeny i weryfikacja tego czy działa, a dopiero potem migracja WP.

Co do
@grastanislaw: nie koniecznie.

Możesz mieć domenę wykupioną na hostingu X, a serwer na pliki na hostingu Y.
Na Y wrzucasz pliki strony. A na X przekierowujesz domenę, żeby wskazywała na stronę Y.

Jak tak jest i klikasz tylko na X, to nie masz możliwości konfiguracji domeny (która jest na Y). Bo jakby tak było, to ja bym sobie skonfigurował, żeby wp.pl i google.pl wskazywało na moją stronę.
@grastanislaw: ja najczęściej tak robię, że domenę mam na jednym hostingu (np. aftermarket.pl), a serwer z plikami na innym (np. linuxpl.com). Bo po prostu jedno w jednym miejscu jest dużo drożej, a w innym taniej. Gimbaza tylko tak robi, że wrzuca wszystko na home.pl lub nazwa.pl - i po roku jak chcą przedłużyć to płacz bo dużo kasy, albo jak chcą przenieść to płacz, bo problemy. Chyba jedynie OVH ma znośne
@mk321: tak, ale strona zrobiona z 10 lat temu, robiła ją jakaś mała agencja januszex co jest resellerem hostingu i generalnie wszystko sobie wegetuje, właściciela raczej ze starszego pokolenia, więc jak najwięcej informacji muszę uzyskać sam, bo zapewne dużo im nie powie to co potrzebuję ;)
@grastanislaw: niekoniecznie.

Whois może ci pokazać właściwego rejestratora domen, ale nie musi. Jak jest on zarejestrowany bezpośrednio w NASK, to może być. Ale jak nie jest i pomiędzy jest pośrednik (reseller), to już nie będzie. Pierwszy raz słyszę nazwę Consulting Service, więc nie mają dobrego marketingu, więc pewnie nie celują w końcowych użytkowników, więc prawdopodobne, że to reseller B2B.

Zresztą i tak to ci nic nie da jakbyś sam znalazł, bo
robiła ją jakaś mała agencja januszex


@grastanislaw: o panie, to żeś się wkopał.
Profesjonaliści jak zakładają stronę, to wysyłają cały zestaw haseł i danych dostępowych. To samo przy przekazaniu strony (zakończenie współpracy). A jak to Januszex to może mieć was w dupie "i co pan mi zrobisz, nie mam pańskiego płaszcza". Dla nich na korzyść, żeby nikt inny nie mógł administrować tą stroną. Żeby się nie skończyło w sądzie, że oni
@mk321: dokładnie to napisałem, że zalecam zmianę hostingu, ale tak chcieli to nie moja broszka, ja tylko zrobiłem stronę, wrzucę by działało i tyle po mnie. Każdemu wygodniej by było przenieść stronę, zarówno mi robić od razu online jak i im, bo byliby bezpieczni.