Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Moj ojciec chce mnie zmusic zebym ochrzcil swoje dziecko xD
Wzorowy katolik, ktory bedac jeszcze z moja matka chlal i ja katowal non stop xD
Cala rodzina chce mnie ogolnie do tego zmusic, ale z jego ust brzmi to najzabawniej xD
"Bo dziecko musi byc ochrzczone"
Najlepsza jest mina kazdego jak mowie "a co jesli bedzie chciala zostac muzulmanka? xD
Gwoli sprostowania zaden ze mnie gimboateista. Nie bede nieswiadomemu dziecku narzucal wiary i podbijal statystyk kosciola katolickiego w Polsce. Jak dla mnie bedzie mogla wierzyc nawet w elfy zyjace w zbozu xD
#bekazkatoli
#religia
#wiara

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 44
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Mój kumpel powiedział kiedyś mądre słowa do swojego ojca
No bo jego ojciec cały rok chleje a w post nie ruszy ani kieliszka
I próbuje wszystkich umoralniać, jaki to grzech pić w post
Powiedział kumpel tak:
"Wiesz co ojciec, myślę, że Bogu bardziej by się podobało, gdybyś to zamienił, cały rok bądź trzeźwy a w post nie trzeźwiej, wszystkim to wyjdzie na dobre"
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: mnie babcia o to ciśnie. Odpowiadam, że ochrzczę córkę, jak sama podejmie taką decyzję. A babcia podobną retorykę stosuje: nie ważne, co ona chce, nie ważne, co ja chcę, dziecko ma być ochrzczone.

Ale trochę rozumiem, w jej mniemaniu niechrzczenie dziecka, to jak zesłanie go do piekła.
  • Odpowiedz
OP: @DILERIUM: to jest wlasnie to co odepchnelo mnie od kosciola, zmuszanie do wszystkiego na kazdym kroku. Niby sie wszyscy obawiaja muzulmanow, ze beda nawracac na sile w Europie, a co niby robia katolicy? To jest jedno i to samo moim zdaniem xD przynajmniej jesli chodzi o starsze pokolenia. Nie wazne jakim jestes czlowiekiem, wazne zeby chodzic do kosciolka, inaczej spoleczny ostracyzm xD

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania ja jestem ateistą ale córkę ochrzciłem i do komuni również puszczę. A dalej niech sama wybierze jak już będzie samodzielnie myśleć. Ja też byłem ochrzczony, komunia + bierzmowanie i co z tego, nie chcę to nie wierzę. I nie miałbym problemu dla żony wziąć kościelnego jakby chciała. Pomyśl nad tym.
Dwa że bachory są bezlitosne w podstawowej szkole np. Wszystkie dzieci pójdą do komuni, a dziecku ciężko wytłumaczyć dlaczego tak się
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jezyka tez nie ucz, niech samo wybierze po skonczeniu 18, czy jeść nożem i widelcem lub paleczkami to też pozostaw do wyboru po 18 roku życia, niech samo zadecyduje, niech tez samo decyduje czy bedąc chlopcem moze nosic sukienki i na odwrót albo czy w ogole cokolwiek nosić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
OP: @kroltomek: dla mnie to wlasnie smutne, ze ludzie mysla w ten sam sposob jak Ty. Przez to nigdy nic sie nie zmieni w tym kraju jesli ludzie beda mieli takie podejscie. Ja mojej ideologii nikomu nie narzucam, wiec tego samego oczekuje od innych. Nie mam zamiaru byc bierny. Jestem ateista, mam chrzest i bierzmowanie. Do wszystkiego zostalem zmuszony. A dlaczego bachory sa bezlitosne w tej kwestii? Od kogo to
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania no nie wiem czy dziecko 7 lub 8 letnie bedzie kłócić się z rówieśnikami, że ma rację, bo nie wierzy, jak mówiłem liczy się większość w tym wieku, a nie argumenty
Poza tym my ateiści nie możemy być pewni, że nie ma boga, #!$%@? wie w tym temacie, wiec trochę jednak stwierdzasz u siebie i przekonujesz dziecko, że tylko ono ma rację
Czy to jest coś złego, że religia ludziom w
  • Odpowiedz