Wpis z mikrobloga

Mirki stworzymy jakąś listę, jak odsiać lipne auta i sprzedających już przez internet zanim pójdziemy oglądać auto. Ja zacznę

-numery rejestracyjne warto wpisać w Google, często przy markach typu BMW, , Audi (akurat te lubię najbardziej) są negatywne komentarze o kierowcy - wtedy od razu wiadomo, że cwaniak będzie kombinować, a auto było przykładowo upalne na światłach

-pisanie w tytule "klima", "okazja", "stan igła", "długie opłaty", "wymieniony rozrząd"
Tylko Janusz w tytule zachwala sprzęt, jak upośledzony marketingowe. Jak chcesz klimatyzację to zaznaczasz to w opcjach wyszukiwania, a nie szukasz po tytułach jakoby to był główny atut, dodatkowo skoro aż tak sprzedający chwali się tą cechą, to może próbuje odwrócić od czegoś uwagę? Dodatkowo długie opłaty i wymiana rozrządu, już widzę jak sprzedający specjalnie idzie na naprawy i wykupuje oc, żeby klient nie musiał się o to martwić i za to płacić :)
Co do "okazji" w tytule, to każde auto sprzedającego jest dla niego wieeeelką okazją ( ͡º ͜ʖ͡º)

A wy czym możecie się podzielić?

#motoryzacja #motocykle #samochody #mechanika #mechanikasamochodowa #niebieskiepski
  • 8
@Wariat_Z_Mokra_Glowa poza tym #!$%@? mnie jak ktoś sprzedaje BMW E46 TANIO a na zdjęciach lanos... od razu zgłaszam. No i często trafiały też się ogłoszenia bez zdjęć wnętrza. W każdym z przypadków jak typ mi dosyłał zdj to okazywało się, że coś jest popsute, albo że fotele podarte itd.
@Wariat_Z_Mokra_Glowa: ale stos #!$%@? o.O

Nie jestem handlarzem a zawsze wpisuje w tytule jego zalety w postaci wyposażenia dodatkowego aby wyróżnić go od konkurencji. Często też sprzedawałem samochód że zrobionym rozrządem bo jest to zwykła wymiana eksploatacyjna i nie przygotowuje się na sprzedaż auta trzy lata z #!$%@? w ręku żeby #!$%@?ć go do końca tylko wymieniam rozrząd i jak za kilka miesięcy znajdę sobie alternatywne auto to oczywiście ze nie
@Wariat_Z_Mokra_Glowa: A jak masz ogłoszenie na OLX i tam nie ma np opcji wyposażenia do wyboru? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zresztą - chyba normalne, że jeśli np tuż przed sprzedażą ogarnąłem jakiś kosztowny temat to wymienię to jako zaletę, która ma usprawiedliwić cenę auta? Tak samo OC - nie masz wyboru, kiedy je kupujesz, jak kończy się termin to musisz je wykupić i chyba nic dziwnego, że
@Wariat_Z_Mokra_Glowa: Z tymi opłatami to bym się tak nie sugerował. W kwietniu kończy się ubezpieczenie jednego z moich samochodów, kwota na papierku poprzedniego właściciela ponad 10.000PLN. Każde ubezpieczenie po sprzedaży pojazdu można anulować, dostaje się zwrot a nowy właściciel musi dopłacić. Wykupiłem ubezpieczenie płatne w ratach comiesięcznych (mBank), rata około 70zł dla mnie. Auto idzie na sprzedaż maj-czerwiec (kabriolety mają wtedy szczyt cenowy). Tak czy tak wycofałbym ubezpieczenie, opłaty od rozbicia
@MrEngineer: Z moimi autami, które sprzedawałem zawsze było tak - jak się rozpisałem szczegółowo, co zostało naprawione, co jeszcze jest do naprawy, to wyświetleń było od cholery, a nie dzwonił nikt. Za to dzwoniło wielu ludzi, którzy auto znaleźli na mieście i dzwonili bo widzieli kartkę na szybie - za dużo informacji odstrasza ludzi, ludzie nie chcą wiedzieć, co jest z autem nie tak, chcą usłyszeć, że "nic nie stuka, nic
Niemiec płakał jak sprzedawał do samej granicy gonił, dziadek był to, do kościoła tylko jeździł pod kocem w ciepłym garażu trzymał. Nic nie bite, idealnie zachowane igiełka. Panie perfekt, bo kupowałem dla żony, a sobie lipy bym nie wziął, ale żonie kolor nie odpowiada i jeździć nie chce to sprzedaję. Ogólnie bierz Pan, bo na dzisiaj już mam 3 innych klientów i jak nie weźmiesz to kto inny zabierze, a drugiego takiego