Wpis z mikrobloga

@DasNiko: "zasilanie" zależy od pory roku w której się bawisz. Elektryk zasila nawet w zimie. Gazy przez temperaturę i swoje właściwości mogą mieć problem gdy piździ. Na start - stare dresy, dobre buty, okulary ochronne (polecam uvex'y) i oczywiście replika. Jak zaczynasz warto się zorientować i pożyczyć od kogoś na start wyjdzie taniej. Jeżeli chcesz mieć coś na własność to chyba dalej stara sprawdzona Cyma
Najtaniej i jednocześnie sensownie to shotgun od AGM (agm003?) za jakieś 70 zł, kulki 0.25g za 20 zł (rocketsy wystarczą), okulary z klasą F można dostać już za ~30 zł. Gaz tanio nie wyjdzie i o taką replikę trzeba dbać. Także jak jesteś w stanie wydać więcej niż 100 zł na replikę, to bierz elektryczne (budżetu nie znam, więc ciężko coś polecić) ;)
@DasNiko:
700zł - replika
30zł - kulki
50zł - okulary
50zł - ochraniacze na kolana
jeszcze polciłbym jakiś tani kask/replikę hełmu szczególnie w budynkach, bo czasem można o coś zahaczyć głową - ok. 70zł

W komisach, np. na wmasg wszystko znajdziesz ok. 30% taniej
@DasNiko: elektryk jest najbardziej uniwersalny. jeśli chodzi o najlepszy stosunek ceny do jakości to zdecydowanie cyma 045. Jeśli to za drogo to troszkę tańsze g36 od jg też się nada jako starter. Nie słuchaj ludzi którzy polecają cyme 028. Potrzebujesz jeszcze dobrej ładowarki i baterii lipo
@DasNiko: zależy od budżetu.

taki zestaw minimum to
kupując ochrona oczu (np bolle ale polecam od razu zakup ess) + G36 JG + flecktarn + podstawowe szelki + buty to koszt ok 1000

Jeżeli nic nie chcesz brać w pole obędziesz się bez szelek, kulki i wodę w kieszeń.

Oczywiście górnej granicy nie ma.

napęd elektryczny.
Najtaniej i jednocześnie sensownie to shotgun od AGM (agm003?) za jakieś 70 zł


@a5d4f1: @DasNiko:
Żadnych sprężyn na start! Takie gówno jest za słabe w porównaniu do reszty replik na rynku i żeby biegać z czymś takim trzeba mieć dużo umiejętności.

Na start tylko coś elektrycznego. Gaziaki są wymagające w obsłudze (strasznie łapią brud), kapryśne i drogie magazynki więc tylko AEGi.
@echelon_: Jasne, gościu pyta jak wydać najmniej- polećmy mu ICSa! Dziwne, że ogrom ludzi zaczynało od pompki i jak złapali zajawkę to kupowali dalej, a ta zostawała na rezerwie. Jak chce wydać mało (<300), to nic godnego uwagi nie znajdzie. I nie demonizuj sprężyn, bo to już bajdurzenie x.x
@a5d4f1: Tanie sprężyny to gówno. Mała moc, słaby zasięg. Nie trafi raz to zostanie zalany gradem z kulek z gaziaka czy aega. #!$%@? się i rzuci w kąt replikę i nie wróci do airsoftu. Jak ma wydać te parę stów na chińczyka to niech bierze aega.
@echelon_: I to jest podstawowa informacja, której nie udzielił, także przestań się cisnąć () Zapytał o minimum, a minimum to 70 zł za replikę (która ma sens, co potwierdziła ogromna ilość graczy). Oczywiście lepiej elektryka, a jeszcze lepiej jakieś fajne HPA, ale to nie jest MINIMUM ()

Pro tip- nie musisz mnie oznaczać, gdy pytasz kogoś innego :)
Pozdrawiam cieplutko
Od siebie dodam że byłem zapalony na ak bo fajnie wygląda etc a jak teraz z nia latam to jednak żałuje że nie wybrałem czegoś bardziej ergonomicznego i mniejszego bo to seriio zabiera trochę zabawy no ale to moje odczucia są ludzie co kochają latać z wiosłem