Wpis z mikrobloga

@Aerin: @AndrusZgc: @towarprawemnietowarem: @wojniz: @Armo11: Tak naprawdę to wiem dlaczego. Boją się poprzeć każdą inicjatywę, która zrodziła się poprzez demokratyczną rewolucję bo to by dało ich obywatelom nadzieje na zmiany. Tym samym mogło by u nich rozpalić iskrę, szczególnie Rosja jest na to narażona bo w Chinach jest względny dobrobyt w miastach. Turcy to wiadomo, niedawno mieli u siebie zamach stanu więc nie poprą rewolucji bo by
@towarprawemnietowarem: AS z racji bycia sojusznikiem USA w regionie poparłaby Guaido. Jednak chodzą słuchy, że to oni wspierali reżim Chaveza licząc na to, że się wyp... z tym całym socjalizmem. Historia pokazała, że postawili na dobrego konia.
Wspierali go ponieważ liczyli na spadek wydobycia ropy, której byłoby mniej na rynku co doprowadziloby do wzrostu cen, raptem o jakies 5-15 dolarów za baryłke, ale to zawsze coś. Wydobycie od czasów Chaveza spadło
@cray: No to ma sens. Ale ciekawe jak to wszystko wygląda w kontekście tego, że USA zmieniają się z net importera energi na net eksportera energii dzięki postępowi technologicznego we frackingu? OPEC i Rosja już powoli ale sukcesywnie traci kontrolę nad regulowaniem cen, czy z Wenezulą czy bez niej.

@wojniz: Nie do końca. #!$%@?ąc od interesów narodowych, zauważ, że z najczęściej (nie zawsze) to co robi USA i EU każdy
@Miii_Kiii: No dokładnie rewolucja łupkowa zmieniła całkowicie scenę państw wydobywających ropę, bezpowrotnie. OPEC też już nie ma takiej kontroli. I bardzo dobrze. Pokłosiem tego jest to, że możemy lepiej dywersyfikować źródła energii dzięki dostawom LNG :)
@towarprawemnietowarem możliwe, ale nie chcą się pewnie wychylać, inaczej już by to zrobili pewnie. Stany Zjednoczone po rewolucji łupkowej nie są uzależnione od ropy z Bliskiego Wschodu w tym z Arabii Saudyjskiej, z tych m.in
@cray: No dokładnie. Z tą Wenezulą to widzę, że sytuacją wygląda podobnie jak z ISIS i Al-Kaidą. AS była ich głównym sponsorem, a oficjalnie wspierała USA. Zresztą są plotki takie, że Turcy kupowali od ISIS ropę i, że mieli też wsparcie, albo gwarancję neutralności Izraela. Ale te ostanie plotki o Turkach i Żydach to najprawdopodobniej produkty dezinformacji Ruskich.
@Sojerr: Hahaha śmiesznie by było.


My tu komentujemy racjonalne argumenty i powody a oni tak naprawdę za zamkniętymi drzwiami tupią nogą i mówią:
Coooo? USA zrobiło tak? My robimy odwrotnie!
Cooo? Ruscy poprali tą inicjatywę? Róbmy przeciwną!
@Miii_Kiii
Widziałem niejedne zdjęcia satelitarna konwoju cystern na poparcie tezy o potajemnym sprzedaży ropy przez ISIS do Turcji. W tym celu właśnie jednym z celów ataku były właśnie te ciężarówki - cysterny. Większość dochodu ISIS pochodziło z niejawnej sprzedaży ropy, o ile mnie pamięć nie myli było to w szczycie okolo 2 mld dolarów.
@cray: Też to widziałem, były nawet filmy z dronów jak konwoje cystern stały na granicy z Turkami. Jednak pamiętaj, że te wszystkie zdjęcia wypływały w owym czasie od Ruskich. Nie wiadomo czy były prawdziwe. A nawet jeśli to wiesz, trzeba się zastanowić po co wrogi nam blok je nam udostępniał.
A tak wogóle w związku z moim postem co do polityki między narodowej to może ona tak naprawdę wygląda podobnie do