Wpis z mikrobloga

Biegam sobie po Atlasie i generalnie to się nudzę. Narazie lecą mi same Tier 1 mapy, które nie mają nawet znamion wyzwania. Ulepszam je wszystkie alchemami, podbijam jakość do 20% i jak uruchamiam to dodaję jeszcze po 3 różne fragmenty map, ale nadal tier 1 to jest przebiegnięcie na szybko całości z ubiciem bossa w 2 s.

I latam tak, a nadal żadna mapa tier 2 nie wypadła.

Czy tak wygląda endgame?

Mam tak biegać i robić w kółko niskie tiery modląc się żeby w końcu wypadło coś wyższego?

Opłaca się vendorować 3 -> 1 wyższego tiera? A może kupować sobie po kolei wszystkie mapy zamiast je dropić?

Farmić fragmenty map i używać ich do wzmacniania map czy składać w całość i lać Atziri?

Potrzebuję jakiegoś planu jak ten endgame rozgrywać, bo nudzi mnie latanie po tier 1 :/

#poe #pathofexile
  • 19
@Sawpel: Żeby mieć szanse na drop mapy wyższego tieru to musisz robić wszystkie mapy pokolei, żeby mieć dodatkowe procenty. Na środku atlasu masz napisane ile masz aktualnie zrobione. Od T6 alch na bonus a od chyba T11 vaal dla bonusu.
@Sawpel:

1. Dobrze że alchemujesz mapki, ale chisele zachowaj dla mapek T14+
2. Jeśli już chiselujesz, to chiseluje białe mapki (przed alchemy orbem) - zużyjesz 5x mnie chiseli
3. Rób alchemowane mapki to lepsze polecą
4. Dobrze jest mieć jakichś kolegów z którymi możesz się wpowymieniać mapkami albo posępić jakieś jeśli są dużo dalej i T2 są im zbędne
5. Jak masz 3 takie same mapki to możesz je sprzedać do
@Sawpel Ile tych map zrobiłeś? 1? Opisana sytuacja jest prawie niemożliwa do zaistnienia bo map dropi pełno nawet z magic a co dopiero z alch + 20%. Do tego żeby wskoczyć na T2 to nawet nie trzeba t1 atlasu robić (nie mówię o kupnie)
@sawpel ja napisałem ostatnio na czacie, że szukam jakiegoś party na tier 10+ bo mi sie mapy pokończyły, gościu mnie zaprosił i dał mi 600 map tier 10+ w tym z 300 tier 14+ :D chyba 640 dokładnie, bo 10 razy full inv trade