Wpis z mikrobloga

Mirki z #rower potrzebuję rad sprzętowo zakupowych; kiedyś sporo jeździłem, jednak od tamtego czasu minęło już 15 (sic!) lat i nie jestem już w temacie sprzętu, marek itp.

Szukam roweru trekingowego:
- kolejne kilka lat to będą raczej weekendowe krótkie wypady (<50km), często z dzieckiem w foteliku. Potem pewnie wspólnie z dziećmi, ew. 1-2 razy w roku jakieś dłuższe samotne wyprawy wraz z noclegiem
- celuję w trekingowy z pełnym "szpejem", bo zakup krosa skończyłby się pewnie tak, że i tak wszystko po kolei bym dokupywał (chyba, że to ma sens?)
- mam 185cm / (95+/-5kg)
- nie podaję budżetu, bo zależy mi rozsądnych propozycjach aktywnych Mirków, a i zależy on od tego czego się od Was dowiem - chcę wydać racjonalną kwotę, dostosowaną do moich potrzeb (powyżej) i inwestycję "na lata"

Przed zakupem na pewno wybrany model będę chciał "podtykać" i przymierzyć, ale obecnie nie wiem nawet na co zwracać uwagę, stąd prośba do Was.

Podpowiedzcie proszę na co patrzeć, bo samodzielne googlowanie dało mi bardzo rozbieżne propozycje. :)
  • 14
Podpowiedzcie proszę na co patrzeć


@simpo: Ja tylko podpowiem byś brał pod uwagę czy da się w razie co większą oponę założyć jak masz dziecko wozić albo kiepskie ulice.
@panato: Oooo Panie, po takie odpowiedzi właśnie tu pytałem - totalnie nowość dla mnie, a czytając na szybko to może być jeden z dobrych dla mnie kierunków; ten opis mnie rozłożył ( ͡° ͜ʖ ͡°):

GRAVEL TO ROWER, NA KTÓRYM WYPADA

Wypada jeździć w luźnych szortach (ale też w spandeksie).

Wypada jeździć w butach i pedałach MTB (ale też w szosowych).

Wypada mieć owłosione nogi (ale też
Trek 1120


@Kotkoff: Zawsze się taki śmieszek znajdzie, pod każdy tagiem ;-) - jak pisałem nie chodzi o założenie "sky is the limit", ale :

chcę wydać racjonalną kwotę, dostosowaną do moich potrzeb (powyżej) i inwestycję "na lata"


Jak napiszę, że chcę wydać XPLN to dostanę propozycję XPLN +/- 20% , a naprawdę zależy mi na rozsądnej inwestycji. Wydawanie 12kPLN na rower dla kogoś kto jeździ w weekendy z dzieckiem po
@panato: patrzyłem na ofertę Deca (mieszkam w dużym mieście, mam go praktycznie "pod nosem") - ogólnie o ich sprzęcie trekkingowym (i nie tylko) mam dobre opinie, jak się z rowerami - warto się w to ładować ?

Decathlon ma świetną politykę dot. reklamacji, traktują klienta poważnie i kilkakrotnie, bez żadnych problemów zwracano mi kasę lub wymieniano sprzęt; co na pewno byłoby dużym plusem.
@simpo do 2k lazaro z allegro
Do 3k Marin Muirwoods lub triban rc520
Do 4k author ronin lub Marin four corners (nie znam odpowiednika bez baranka w tym budżecie)

Jeśli o gravela chodzi, to więcej modeli za granicą znajdziesz
@kendi: dzięki za konkretną odpowiedź :) zerknę.

@kendi: @panato: patrząc na wstępne propozycje 3 do 4 kPLN powinno być rozsądnym budżetem, przy moich założeniach wstępnych ? :) ma sens płacić więcej, ew, schodzić na 2-3kPLN ?
@simpo poczytaj jaki typ roweru będzie odpowiedni dla Ciebie. Poczytaj też o różnicy stali i aluminum, jedno lepiej tłumi drgania, a drugie jest sztywniejsze.
Jeśli jesteś typem osoby, która nie będzie sprawdzała stanu zużycia napędu i hamulcy to lepszy będzie tańszy. Przeciągniecie zmiany łańcucha będzie mniejszym obciążeniem dla portfela.