Wpis z mikrobloga

#pracait #big4 #java #programowanie #deloitte #ey #kpmg #pwc #asseco #accenture #mck #ibm #roche #allegro

Jaka jest najlepsza firma dla programisty? Chodzi mi o wielką czwórkę i ewentualnie inne duże korpo.

Szczególnie chodzi o #warszawa dla #java deva (mid).

Jaka najlepsza firma dla Java dev?

  • Deloitte 3.5% (10)
  • EY (Ernst & Young) 5.0% (14)
  • KPMG 2.5% (7)
  • PwC (PricewaterhouseCoopers) 6.7% (19)
  • Asseco 8.9% (25)
  • Accenture 5.7% (16)
  • McK (McKinsey) 5.3% (15)
  • IBM 42.9% (121)
  • Roche 7.1% (20)
  • Allegro 12.4% (35)

Oddanych głosów: 282

  • 49
@Panciu2: dlaczego nie Big4?
Słyszałem, że EY technologicznie stoi nieźle, zaraz po nich Deloitte. PwC technologicznie słabo. A o KPMG nie wiem.

Chociaż też wydaje mi się, że akurat programiści nie powinni tak podniecać się Big4. To nie jacyś bankierzy czy analitycy, że wpis w CV z Big4 daje im dużo.

Ale nie mam więcej dobrych argumentów.
https://www.wykop.pl/wpis/38396887/kiedys-zlozylem-cv-do-deloitte-na-programiste-i-na/
Wołam @FedoraTyrone.
@Herubin: serio w Big4 pensje nie są duże w porównaniu do innych korpo?

@Panciu2: własnie wiem, że inne branże to się podniecają tymi wpisami w CV z innych branż. Ale myślę, że wśród programistów, to Big4 nie jest aż tak ważne (a może się mylę?).

@Zwierzak24: Kamsoft jest stosunkowo mały i chyba głównie w sektorze medycznym grzebią. Nie chodziło mi tylko o sektor publiczny (jest chociażby też COI), a
@kebab-case: Comarch dobrze płaci? Chyba tak samo jak inne korpo.
co prawda, łatwo się tam młodemu dostać, bo jest ogromny przemiał. Przyjmują na staż prawie bez wiedzy. Ale wiele korpo tak robi.