Wpis z mikrobloga

#espeasy #esp8266 #sonoff #domoticz #inteligentnydom cześć, mam problem z sonoff touch. Wgrałem do niego espeasy - wygrało się, skonfigurowałem domoticz, ale jest problem, ze nie zmienia się wgl. Status gpio12 w esp. Fizycznie przekaźnik klapie. Objawia się to tym, ze jak zmienię status z poziomu apki, to muszę potem dwa razy dotknąć fizycznie przełącznika by go przełączyć. No jest to średnio wygodne. Czy spotkał się ktoś z takim zachowaniem? Zdjęcie zasad. Drugie to właśnie objaw czyli gpio0 stan wysoki, a gpio12 stan niski a mimo to się załącza. Jeśli korzystam tylko z fizycznego przycisku - wszystko działa od razu. Przełączę z apki - i już dwu klik muszę wykonać :/ ktoś się spotkał z takim czymś? Jakieś pomysły?
Triak - #espeasy #esp8266 #sonoff #domoticz #inteligentnydom cześć, mam problem z son...

źródło: comment_ea3vGqL7C2yfCWVBDLA8Zu49u0pae7H2.jpg

Pobierz
  • 10
@Triak: Ok, w takim razie to trochę za mało. W espeasy masz dwa gpio (jeden od przekaźnika i jeden od przycisku) a od strony domoticza tylko jeden switch do obsługi tych dwóch pinów. Przy nieparzystych klikach będziesz miał pomiędzy nimi rozjazd i trzeba będzie klikać w przełącznik jeszcze raz.

Ja mam to tak zrobione:
1. Reguły
on Inside#Switch do
if [Inside#Switch] = 1
gpio 5,0
else
gpio 5,1
endif
endon

on
@63274682374: Dziękuję bardzo! też sam mam lutowane esp i tam kombinowałem wcześniej, ale przeniosłem się na coś co ładnie wygląda. Przetestuję i dam znać, a w razie problemów pozwolę się odezwać do Ciebie. Jeszcze raz dzięki!