Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dominik_1509: no to ci spokojnie wystarczy. Przez 2 lata miałem pod pi2 2 dyski - 2.5cala 500gb i 3.5cala 2tb podpięte przez USB. Filmy 4k działały z nich bez problemu na telewizorze przez minidlna.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@maslokm: Płytkę kupię i tak, bo jak się nie przyda do nas to się przyda na octoprinta do drukarki 3d. Nic z 4k to u mnie przez najbliższe dwa lata nie będzie i tak. Tylko boję się trochę, że mnie ustawianie tego wszystkiego przerośnie. (Nie miałem styczność z tego typu płytkami)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dominik_1509: to tym bardziej bierz raspberry- masz milion poradników również po polsku. Polecam zainstalować na nim osmc- będziesz miał gratis kodi, automatyczne montowanie dysków USB i gui do włączenia samby. Możliwe, że linii komend nie zobaczysz.
W domu mam NAS Zyxela NSA320 i wyciąga max 650mbit


@dktr: Aż z ciekowości sprawdziłem. Na olx są dostępne używki za 150 i 250 zł. Jest jeszcze podobne urządzenie D-link DNS-323, które kiedyś widziałem na alledrogo poniżej 100 zł. Niski pobór prądu, nie wiem, jak wypada w porównaniu z Zyxelem. kieszenie na dwa dyski i 1 USB soft alternatywny http://dns323.kood.org/howto:ffp
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dominik_1509: najtaniej? kup na OLX albo Allegro laptopa z rozwaloną matrycą, kupisz za groszę, podłączysz portem VGA/HDMI do monitora, postawisz Linuxa i wgrasz potrzebny software. Ustawisz, żeby po zamknięciu klapy laptopa się nie usypiał i viola. Wyjdzie taniej niż Raspberry a będziesz miał spoko hardware.