Wpis z mikrobloga

@Dominik_1509: Nie wiem jak w OrangePi ale w RaspberryPi ethernet jest na magistrali USB na wspólnym hubie i wydajność podczas kopiowania pliku z dysku USB przez LAN jest delikatnie mówiąc żałosna - mi się nie udało wyciągnąć więcej jak 5-7mbit.
@Dominik_1509: OrangePi ma gigabit ethernet i są wersje z SATA i to najlepsza opcja. W domu mam NAS Zyxela NSA320 i wyciąga max 650mbit. Mam też płytę na atomie z 4 dyskami sata i zamyka gigabit ethernet przy niewiele większym poborze prądu jak fabryczny NAS.
@dktr: Wersja sata kosztuje 400zł więc jest nieopłacalne. Ruter i tak mam max 300mbps. Kupię tą najtańsza z 512ram i tą płytkę nas. Jak mnie nie spełni moich wymagań to pójdzie na Octoprinta do drukarki 3d.
@Dominik_1509 zdecydowanie lepiej znalezc dobry router z usb3.0 i openwrt do niego. A taniej - jakiegos uzywanego nasa kupic, cos np z netgear readynas - jest otwarty/przerabialny system raidator
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wytrzzeszcz: Ale to nie jest malina. Jak bym kupił pomarańczę z gigabitowym ethernetem to bym miał ok 55 megabajtów/s(ogranicza ją max prędkość USB 2.0) A zwykła pomarańcza wyciąga 11 megabajtów/s co mi wystarcza. W linku wyżej gościu dokładnie mówi na co można liczyć posiadając to rozwiązanie.

@hrumque: Router musiał by mieć dwa porty usb(chyba , że obsługuje huba USB), ponieważ mam modem LTE na USB.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dominik_1509: 25 MB przepchniesz przez usb 2.0 a tam kontroler sata jest na usb jak stare przejsciówki usb - ide sata. I to był orange pi z siecią gigabit, takiego miałem
@maslokm: @houk: Mi by spokojnie wystarczyło i 10mb/s. To będzie używanie sporadycznie. Obejrzenie sobie filmu raz na jakiś czas, zgrywanie muzyki. Największe pliki to będą max 5gb. Ja wiem, że to nie będzie działać jak prawdziwy NAS za kilka stów. Mam jeszcze do was pytanie czy do serwera jest dostęp z dowolnego miejsca na ziemi czy tylko w sieci lokalnej?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dominik_1509: Filmy z większym bitrate i 4K mogą nie działać na tak wolnym storage. Co do wystawiania to smb wystawiać to prosisz sie o kłopoty. Jakieś distro z dostępem http i jak masz publiczne ip wystawiasz na routerze na swiat i gotowe :)