Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mircy, temat jest taki.
Z różowym chcemy kupić mieszkanie, cena 180k.
Z mojej strony dzięki pomocy rodziny jest 100k wkładu, mój różowy musi brać kredyt na ten cel.
Chcemy być współwłaścicielami tego mieszkania.
Ja mam nową pracę więc też nie mogę byc brany pod uwagę w temacie kredytu ze względu na krótki czas pracy.
Bank mówi że przy dwóch właścicielach kredyt hipoteczny może być tylko na pokrycie połowy wartości mieszkania a poza kosztem samego zakupu musimy liczyć koszty wszystkich formalności i jakieś odświeżanie mieszkania plus wyposażenie.
Czy taka oferta to normalna rzecz w każdym banku czy jest jakaś szansa wziąć większy kredyt na pokrycie reszty kosztów?
#bankowosc #nieruchomosci #finanse #mieszkanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 10
DiabelskaObywatelka: @luukasek: W celu uzyskania informacji to jak najbardziej. W celu uzyskania kredytu to zależny. Pośrednikom zarabiającym na prowizji wypłacanej przez bank zależy głównie na 2 rzeczach: abyś dostał kredyt i aby był to kredyt za który dostanie maksymalna prowizję, najlepsze warunki kredytu nie są dla niego szczególnie istotne.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua}
Z różowym chcemy kupić mieszkanie, cena 180k.

Z mojej strony dzięki pomocy rodziny jest 100k wkładu, mój różowy musi brać kredyt na ten cel

Chcemy być współwłaścicielami tego mieszkania.

Ja mam nową pracę więc też nie mogę byc brany pod uwagę w temacie kredytu ze względu na krótki czas pracy.

Bank mówi że przy dwóch właścicielach kredyt hipoteczny może być tylko na pokrycie połowy wartości mieszkania a poza kosztem samego zakupu musimy
@1001001: kredyt na 30 lat to samobójstwo przy tak niskiej wartości mieszkania. Różnica z racie pomiędzy np 20 a 30 latami jest nieznaczna, gdyż nie spłacasz kolejnych lat odsetkowych. Pierwszy lepszy kalkuator kredytowy z google:

Parametry kredytu: Kwota kredytu: 200 000 zł
Okres kredytowania: 30 lat
Oprocentowanie: 5 %
Wysokość raty równej: 1 073,64 zł
Wysokość rat malejących: 1 388,89 - 557,87 zł
Suma: 386511,57
Odsetki: 186511,57
Kapitał: 200000,00

Parametry kredytu:
@progressbar: różnica w odsetkach: 200 000,00-186 511,57 = 13 488, nie taka ogromna.
Zależy jakie zarobki ma op z różową oraz stabilność ich i zatrudnienia. Jest też opcja wziąć na 30 lat, nadpłacać kiedy im finanse pozwolą, a jeśli coś się wydarzy, stracą pracę na jakiś czas, jakieś wydatki się pojawią, to wtedy 1070zł zamiast 1320 może się przydać.
@maur: jeszcze odejmij od tego 13488 i wyjdzie zero... przy 30 latach płacisz bankowi o 69733 wiecej niż przy 20. Za to, że masz niecałe 250zł wyższą ratę (rata jest wyższa przez cały okres kredytowania).