Wpis z mikrobloga

@mokry: 1.
- Zus się płaci za poprzedni miesiąc. Nie zakładaj DG pierwszego tylko drugiego wtedy masz zniżkę o jeden miesiąc dłużej.
- Koszty to księgowa lub nie, pieczątka, jakieś pierdoły do biura się przydadzą
- Jeśli możesz idź w ryczałt. Tam ewidencjonujesz przychód sobie na kartce i z reguły nikt tego nie sprawdza
  • Odpowiedz
@ogrod87: @zyxgl:
dzięki za odp :)
Jeszcze dopytam, założenie firmy faktycznie trwa jeden dzień? Tzn. jeśli rano podjadę do urzędu lub zlecę temat online np. przez bank to tego dnia już mogę podpisywac umowy itp?
  • Odpowiedz
Założenie DG, tak, trwa od ręki, tym nie musisz się przejmować. Zleć papiery jakiejś księgowej za 150/mc i całą swoją energię skieruj na to co chcesz robić bo szkoda się męczyć zamiast robić to co jest celem
  • Odpowiedz
@zyxgl: Z tym jest problem, tuż po świętach powinienem mieć działalność a ze względu na okres świąteczno-noworoczny nie mam jak podjechać do jakiegoś biura stąd męczę Mirków na wypoku i sam kombinuję ;) Ale docelowo zlecę na pewno obsługę księgowej.
  • Odpowiedz
Te biura to też DG, im też zależy na tym żeby zarobić. Przysiądź z tel i na pewno coś znajdziesz. Prowadzę dwie firmy 12 lat. Na początku: "ja sam, przecież to łatwe". Zleć, to nie jest duża kasa, poza tym oni mają OC od błędów więc tym bardziej. Wszystkie ZUSy, USy, i inne będą po ich stronie a Ty zajmij się tym w czym czujesz się najlepiej. Powodzenia!
  • Odpowiedz
@mokry ja założyłem DG za pośrednictwem mBanku. Przy okazji założyłem konto firmowe. Za to dali mi 500 zł na konto. Do wykorzystania na co chcesz.
  • Odpowiedz
@mokry załóż Profil Zaufany. Pomoże ci w wielu sprawach. Ja mam PZ, do tego upoważnienie w US dla księgowej. Po żadnych urzędach nie jeżdżę.
  • Odpowiedz
@ogrod87: ja też nie jeżdżę po urzędach, a na razie prowadzę sobie księgowość. Muszę pamiętać tylko o złożeniu deklaracji ZUS w platniku, bo sama się nie robi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mokry: pieczątek już się nie używa, nie ma obowiązku posiadania. więc jedynym kosztem będzie księgowa, komputer, drukarka, program do sprzedaży.

księgowa pomoże ci dobrać formę opodatkowania.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mokry: jak masz profil zaufany lub konto w mBank, ing (albo innym banku który obsługuje profil zaufany) - możesz zarejestrować działalność online porpzed stronę CEIDG. Musisz chyba tylko raz odwiedzić urząd i masz otwartą działalność.
  • Odpowiedz