Wpis z mikrobloga

Od połowy września wziąłem się na poważnie za robienie beatów jako zabijacz czasu ponieważ czasami potrafiłem przez godzinę scrollować główną na fejsie więc postanowiłem przeznaczać co najmniej godzinę dziennie na FLa.Nie zawsze wychodziło.Wydaje mi się,że to odpowiedni moment żeby spróbować się podzielić z wykopkami tym co robię a przede wszystkim poprosić o opinie tych bardziej doświadczonych ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na początku głównie skupiałem się na robieniu beatów na loopach z melodią ale teraz próbuję się nauczyć tworzyć własne żeby mieć większą dowolność w tworzeniu brzmienia jakie chcę uzyskać.Tu na dole jest pierwszy beat do którego melodię wymyśliłem sam,teraz z perspektywy czasu słyszę że brakuje w nim jakiejś counter melodii i mix mógłby być lepszy ale no cóż,wstawiam to co mam.
#tworzeniemuzyki #flstudio #muzyka #tworczoscwlasna #produkcjamuzyki
  • 12
@Amizu: 1 Ten synth jest mało trapowy i brzmi bardziej jakbyś wział randomowy preset z jakiegoś sytrusa. (chcesz robić trapy dobre to pobieraj nexus, omnisphere albo po prostu korzystaj z loopów splice.com np polecam bardzo cieplutko).
2 ten 808 to wgl w tonacji jest? xD
3 Perka strasznie mało rozbudowana. Daj jakiś perc sound albo drugi werbel który tworzy jakiś rytm z tyłu.
4 pamietaj ze nie zawsze trzeba #!$%@? 10
@MrXavery: Ja z tego nie skorzystam, koledze zabije otwartość głowy. Po co? Szczególnie na początku produkowania muzyki xD Żeby #!$%@?ć bity takie same jakich wiele na jutubku? Sorki Xavery, ale nie kupuję tego.
Fajnie brzmi, ale co z tego skoro to #!$%@? patent ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@William_Lawson: większość bitmejkerow z USA ma taki układ ze dostają gotowe loopy. Czyli w sumie tak jakby z packów brali xD liczy się efekt końcowy a nie to czy użyłeś loopa czy nie ( )
@MrXavery: wiadomo, efekt końcowy to jedno, drugie to też fajnie poznać skale, akordy itd, a #!$%@? loopów z podaną wcześniej tonacją to #!$%@? nie zabawa jak dla mnie. Później lata policja bitowa po jutubie a ja się śmieję, że graczyk #!$%@?ł melodię od meek milla, a rumak (co ze srakohemingłejem robi) #!$%@?ł loopa z classic trap pack volume #!$%@? 5 xD
Przecież to jest taniocha.
@William_Lawson: ale co innego jest #!$%@? z gotowego traka a co innego jest wykorzystanie loopa do którego masz pełne prawo xD ale masz racje. Jeżeli ktoś jeszcze nie umie dobrze into produkcjamuzyki to lepiej żeby trzymał się z daleka od loopów
@MrXavery: Ludzie chyba przesamplowali już całą muzykę, więc wiadomo, że pojawiać się będą podobieństwa no i też druga sprawa legalny loop to jednak coś więcej niż klasyczna #!$%@? melodii/presetu, więc ok, but still słabo jak dla mnie. Pozdrowionka ( ͡° ͜ʖ ͡°)