Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@brednyk: A jakie masz wydatki? To nie jest uniwersalna odpowiedź. Ja wychodzę z założenia, że jak rodzice nie płacą Ci za szkołę, nie dają jakiś pieniędzy, nie kupują ciuchów (A często słyszę od znajomych którzy pracują, rodzice za te rzeczy płacą) to myślę że 0 :)
  • Odpowiedz
@brednyk: Zależy w jakiej sytuacji materialnej jesteście. Jak rodzice srają hajsem i nic nie chcą od Ciebie to nie dawaj ale jak jest ciężko to dołóż się żeby podnieść trochę Wasz poziom życia.
  • Odpowiedz
@Maciek92: @hiimxen: oboje pracują, ojciec całym rokiem, matka przez 9 miesięcy.

Osobiście daje im 200 zł na rachunki + kupuję częściowo jedzenie, więc z 400 zł razem.

Na samochód wydaję średnio 300 zł.
  • Odpowiedz
@Maciek92: nigdy mi nie kupowali ciuchów po 18 rz. Odkąd miałem swoje pieniądze, nawet jak nie pracowałem zawodowo a dorabiałem to kupowałem sobie za swoje.
  • Odpowiedz
@brednyk: Ja powiedziałem kiedyś że zarabiam 1200zł (~10 lat temu) zarabiałem około 1900-2100zł, nic nie dawałem, rodzice nie wiedzieli. Zamiast #!$%@?ć na głupoty, oszczędziłem sporo i wyprowadziłem się jak najszybciej XD
Sytuacja win win bo rodzice nie byli aż tak bardzo w potrzebie, a kilka miesięcy ich nawet nie zabolało. Ja zyskałem za to wolność finansową zaraz koło 20'tki
  • Odpowiedz
@brednyk: A czy z rodzicami w domu jestes samowolny ? tzn. czy mozesz np . sobie wyjsc powiedzmy po 23 pare razy wejsc i wrocic i bedzie spokojnie czy beda problemy ? Ja mieszkam i nic nie place, ale wolalbym mieszkac samemu tylko musialbym zarabiac 3k wiecej
  • Odpowiedz
@brednyk: IMO teraz co dajesz jest wystarczające w zupełności. Możesz się zawsze ich spytać czy uważają, że tak jak jest jest dobrze, czy oczekują więcej. Uwierz mi, że większość w Twojej sytuacji nie dokładałoby się nic.
  • Odpowiedz
@alehendro: mogę, matka krzywo patrzy na to jak czasami wracam pijany, ale nie robią problemów. No i to głównie latem imprezuję. Wyjść mogę, z tym nie ma problemu ale wiadomo, że jak ktoś śpi to trzeba być cicho. ;(
Kiedyś się czepiali że się kąpałem powiedzmy o 24 i że dla nich to było za późno.
  • Odpowiedz