Wpis z mikrobloga

Czy mi się wydaję, czy jesteśmy u schyłku kryzysu gier podobnego do tej z lat 80?
Coraz więcej większych firm daje ostro dupy, EA, blizzard teraz bethesda, to samo się dzieje w gatunku mmorpgów, dodatek do wowa jest tragiczny, BDO, bless czy archeage, upadek Trionu. Słabe wyniki Tomb raidera i nie tylko.
Co rusz nowe gry AAA są krytykowane z góry na dół za wciskanie polityki do gier czy to za zwykła chciwość i kijowizne w te gry wtłoczone, firmy przez to tracą na giełdzie.
Jak wybuchnie prawdziwy kryzys to chyba dojdzie do sporego przetasowania na rynku gier i to takiego mocnego, mam nadzieje że to wszystko zostanie zaorane. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jedynie eksluziwy konsol #ps4 i #xboxone i #nintendo trzymają dzisiaj jakiekolwiek standardy, to jest śmieszne. A grami roku stają się takie śmieciowe gry jak pubg.
#fallout #pcmasterrace #gry #mmorpg #blackdesert #xboxone #worldofwarcraft #diablo3
  • 58
@TS050: beta - z zasady oznacza, że nie jest to finalna wersja.

Kiedyś beta byly zamkniete i bólu dupy nie było, że nie dziala. Teraz bete robią otwarta, więc hurr durr nie działa.
@Nedkely: O dziwo problem nie istnieje z grami wydawanymi od Sony. Taki God Of War - pełna gra na premierę, bez żadnego rozdrabniania - ba nawet dostał new game plus. Uncharted 4 w multi mieliśmy płatną walute, ale to się tyczyło urbań oraz chyba z brońmi, ale system progresji był tak zrobiony, że można było to olać i nie być blokowanym. Sony po wielu latach wtop chyba się nauczyło czego chcą
@sztilq: Akurat główny problem tej bety to nawciskane wszędzie mikrotranskacje i żałosna prędkość zarabiania pieniędzy, zmuszająca do długiego i mozolnego griindu i zainwestowania co najmniej 40 godzin gry w to, aby móc sobie kupić konia. Aczkolwiek też w sumie nieco dziwi, że po tym, co stało się z GTA: Online, wypowiedziach CEO Take2 o konieczności mocniejszego dokręcenia śruby pod tytułem mikrotransakcje i NBA 2k19 ktoś łudził się, że RDR Online nie
@Nedkely: raczej managment to tylko grupa finansistow z powolaniem aktywistycznym. poleci pare glow, ktos wymysli cos nowego i tak beda krecic $.



btw ja od jakiegos czasu rozgladam sie po takich grach jak Ori, Brothers, unravel, hellblade, limbo. pare lat temu nie moja dzialka, a teraz calkiem spoko cena/zabawa
Czy mi się wydaję, czy jesteśmy u schyłku kryzysu gier podobnego do tej z lat 80?


@Nedkely: wydaje ci się. Tamten kryzys był malutki kroczek od zabicia branży, obecnie dochody są miliardowe.