Wpis z mikrobloga

Mirki, pomóżcie mi, chcę podłączyć internet po kablu, dioda się świeci, sterowniki są najnowsze, kabel jest wykrywany przez kompa jednak sieć jest niezidentyfikowana i internetu brak, z kolei Wi-Fi działa całkiem normalnie, macie jakiś pomysł na to?
Na routerze tylko LAN2 się świeci na zielono, 3 i 4 mrugają na pomarańczowo, jednak nie wiem który idzie do mojego pokoju/komputera.
#komputery #komputer #internet #ethernet #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #pomocy #problemypierwszegoswiata
  • 73
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
LAN2 się świeci na zielono, 3 i 4 mrugają na pomarańczowo, jednak nie wiem który idzie do mojego pokoju/komputera


@KowalDrugi: odlacz i zobacz co zgaśnie? Tak jak pisał kolega wyżej
Uruchom--> wpisz "cmd" a jak pojawi sie czarne okienko wpisz ipconfig i wciśnij enter, podziel sie tu efektem
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@TwojStaryToKorniszon: połaczenie wykrywa tylko nie dostaje dzierżawy
@KowalDrugi: sprobuj wpisać statycznie adres IP taki jak masz przy wifi tylko z inna koncowka, jak masz tam na koncu 228 to daj 56, dns możesz wpisać 8.8.8.8, a jak wpisać IP statycznie dla Twojego systemu wpisz w Youtube
@TwojStaryToKorniszon: Do mojego kompa świeci się na zielono LAN2, LAN3 i 4 mrugają na pomarańczowo i są podpięte do 2 dekoderów, jednak oba dekodery działają, jak wepnę swój kabel do swojego dekodera to telewizja też działa normalnie więc sądzę że wina leży po stronie PC, jak za mało informacji to mogę dla testu podpiąć kabel do Xboxa.
Co do drugiej wiadomości to neta mam od Awistu (lokalny dostawca w Wieliczce) i