Wpis z mikrobloga

Kochani, czy ktoś z Was może dał radę dołączyć Polską do HRE w EU IV, a może nawet ustanowił władcę Polski cesarzem? Gram w tę piękną grę i próbuję doprowadzić do uzyskania poparcia ze strony elektorów, ale nie wiem, jak to zrobić za pomocą samej dyplomacji. Udało mi się przekonać na jakiś czas Czechów, a później także Bawarczyków, jednak straciłem z czasem ich poparcie. Co zrobić, aby na dłuższy czas zyskać poparcie, a następnie stać się władcą HRE? Nie powiem, jara mnie wizja scalenia HRE w jedno państwo albo rozbicia go w drobny mak. Pozdrawiam :)

#eu4 #nocnazmiana #grypc #strategie
  • 11
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Reiter: Zrobilem tak Mediolanem, miałem chyba z 10 prowek góra, byłem drugim protestantem na świecie i nawet buntów nie miałem bo udało się szybko nawrócić wszystkie prowincje.
  • Odpowiedz
  • 2
@Par_Excellence Sojusz, relacje na 200(gwarantuj, daj dostęp militarny, royal marriage, prezenty, subsydia, influence nation), miej 100 legitymacji, preatiż, wysoki dip rep, ewnetualnie jak Austria ma sojusz z np. Węgrami to zaatakuj Węgry i osobno zerwij wszystkie ich sojusze z elektorami
  • Odpowiedz
@Par_Excellence: Rozbicie nie jest trudne i wcale nie trzeba do tego dołączać. Widziałem swego czasu filmik, gdzie człowiek robił to w parę lat od startu gry.

Zostać cesarzem można łatwo siłowo - bodajże w sytuacji, gdy w Cesarstwie nie ma ustalonej jednej religii to nie można zmieniać elektorów, a wtedy wystarczy zwasalizować ze trzech i i powinno wystarczyć. Tylko wtedy oczywiście nici z reform.

A ostatnia opcja to poprawa stosunków, liczy
  • Odpowiedz
Ewentualnie jest dobra metoda na dostanie się do HRE poprzez mocne zmniejszenie swojego państwa i poprawienie relacji z austrią na maxa, w taki sposób byłbyś w stanie dodać swoje prowincje i stolice do HRE.
  • Odpowiedz
@Reiter: Osobiscie przy zmianie religii nigdy nie mialem problemu, a Polska gralem 2x jako protestanci bo dawali dodatkowa kase co miesiac.
Tylko tyle ze zmienilem religie od razu jak moglem jeszcze przez utworzeniem RON.
  • Odpowiedz