Wpis z mikrobloga

Po ponad 3 latach życia w #szwecja (pół roku #studbaza i ponad 2.5 roku #pracbaza jako #programista15k) w dniu dzisiejszym złożyłem wypowiedzenie. Mam już nawet kupiony bilet na prom do #polska na 19.12.2018 w jedną stronę. Pobyt tutaj zmienił moje życie na lepsze, nie poznaję sam siebie. Każdy powinien chociaż przez jakiś czas pomieszkać #zagranico i samu się przekonać jak tu wygląda codzienność. Nie wierzcie we wszystko co mówią w mediach.
Tymczasowo przeprowadzam się do #warszawa i robię sobie pół roku wakacji. Zamierzam w tym czasie nadrobić wiele rzeczy, których nie byłem w stanie zrealizować będąc na #emigracja. Planuję też dłuższe #podroze po #hiszpania i #azja. Trzymajcie kciuki, żebym wrócił cały i zdrowy.

Mam teraz taki okres w życiu, gdzie lubię poznawać fajnych ludzi, więc możecie się mnie spodziewać na różnych #wykoppiwo. Pozdrowienia dla ekipy #wy ʕʔ. Próbuję wszystko tak sobie zorganizować, żeby pojawić się na #krakowskiewykopparty w lutym.
Do zobaczenia! :)
  • 55
czuję się tutaj bezpieczniej niż w Polsce.


@vans: no i jak zwykle jesteśmy świadkami starcia się dowodu anegdotycznego oraz statystyki? kto z tego pojedynku wyjdzie cało tym razem?

Przestępstwa na 100 tys. mieszkańców w 2016 roku zarejestrowane przez policję - Polska - Szwecja
Zabójstwa: 0,67 - 1,08
Napaści: 20,07 - 50,07
Przemoc seksualna: 8,31 - 179,48
Gwałty: 2,08 - 64,06
Seksualna napaści: 1,35 - 111,32
Rozboje: 25,37 - 86,91
Włamania: 210,52
@vans: super, gratki, powodzenia.
P. S. > Każdy powinien chociaż przez jakiś czas pomieszkać #zagranico i samu się przekonać jak tu wygląda codzienność. Nie wierzcie we wszystko co mówią w mediach.

Chyba, że nie ma kwalifikacji i jedyne co może, to robota na zmywaku.
@carbyne: ale czy ja powiedziałem, że w Szwecji jest mniej zabójstw czy gwałtów? Podzieliłem się swoim odczuciem. Mieszkam tu ponad 3 lata i mam prawo do własnego zdania. Na pewno Szwecja nie upadła... ale jak tak dalej pójdzie pewnie kiedyś "upadnie" :P

@Fafnucek: coś w tym jest ale praca na zmywaku za granicą też pozwala na fajne życie