Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki,
Prawdopododobnie od 1ego grudnia będę mieszkać w Krakowie (przez pół roku) w związku z czym poszukuje mieszkania jak najbliżej ulicy Armii Krajowej. Patrząc na mapę nie wygląda to na ścisłe centrum w związku z czym czy znajdę tam kawalerkę za Maks. 2k całość w nienajgorszym stanie? Wiem że są ogłoszenia na olx itp jednak chciałbym zasięgnąć opinii z pierwszej ręki ( ͡º ͜ʖ͡º)
#krakow #mieszkanie #wynajem
  • 19
  • Odpowiedz
czy znajdę tam kawalerkę za Maks. 2k całość


@Waleczny_Ulany: Całość to znaczy już z czynszem administracyjnym, tak? W Krakowie mają taki dziwny zwyczaj, że podają ceny w ogłoszeniach bez tego czynszu.
  • Odpowiedz
  • 0
@motaboy Tak, dokładnie o to mi chodzi. Kwota wynajmu + czynsz + prąd (woda chyba zazwyczaj jest w czynszu). Chciałbym też żeby mieszkanie było umeblowane, nie opłaca mi się kupować mebli na pół roku. Wiem że we Wrocławiu taka kwota jest możliwa ale wymaga trochę zaangażowania żeby znaleźć, nie wiem jak Kraków :-)
  • Odpowiedz
Tak, dokładnie o to mi chodzi. Kwota wynajmu + czynsz + prąd (woda chyba zazwyczaj jest w czynszu). Chciałbym też żeby mieszkanie było umeblowane, nie opłaca mi się kupować mebli na pół roku. Wiem że we Wrocławiu taka kwota jest możliwa ale wymaga trochę zaangażowania żeby znaleźć, nie wiem jak Kraków :-)


@Waleczny_Ulany: Nie mieszkam w Krakowie, ale rok temu nosiłem się z takim zamiarem (mieszkam w Katowicach i pracuję w
  • Odpowiedz
  • 0
@motaboy Dziękuję, Twoja propozycja brzmi dobrze ale w tym przypadku stawiam na wygodę - firma opłaca mieszkanie jedyny wymóg to to żebym zmieścił się w 2k :-) chce znaleźć mieszkanie z którego do pracy dostanę spacerem zbytnio się nie męcząc :-)

@Shinra właśnie mam świadomość tego że ogłoszenia mogą szybko schodzic, nie wiem jak poradzę sobie z tym zwłaszcza że prawie do końca miesiąca muszę być we Wrocławiu
  • Odpowiedz
@Waleczny_Ulany
W okolicach AK tak, ale w centrum czy bliżej ośrodków pracy, kawalerki 12m (tak, cały metraż mieszkania) kosztują 1500zł.

Już teraz oferty są dużo lepsze niż miesiąc, więc nie ma.spiny.
  • Odpowiedz
W Krakowie mają taki dziwny zwyczaj, że podają ceny w ogłoszeniach bez tego czynszu.


@motaboy: jaki dziwny zwyczaj? Przecież czynsz = opłaty zależne od liczby mieszkańców (zmieniane co jakiś czas w zależności od łącznych kosztów w obrębie danego osiedla) plus zaliczki na media. W jaki sposób właściciel ma to wliczyć do odstępnego, skoro nie jest to stała kwota?
  • Odpowiedz
@Waleczny_Ulany: Polecam Ci też ogłoszenia w drugą stronę - że szukasz mieszkania. Niektórzy wynajmujący wolą taką "pisz pw" formę kontaktu, pewnie ze względu na ewentualnych uprzejmie donoszących do skarbówki. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
jaki dziwny zwyczaj? Przecież czynsz = opłaty zależne od liczby mieszkańców (zmieniane co jakiś czas w zależności od łącznych kosztów w obrębie danego osiedla) plus zaliczki na media. W jaki sposób właściciel ma to wliczyć do odstępnego, skoro nie jest to stała kwota?


@goferek: Ten dziwny zwyczaj nie występuje w województwie Śląskim. Cena za wynajem jest podana zawsze z czynszem administracyjnym. Nawet jeśli będzie musiał być doszacowany (bo np. sprowadzą się
  • Odpowiedz
i jak właściciel szacuje koszty np. wody i ogrzewania, żeby nie być stratnym? Bo to przecież wchodzi w skład opłaty zwanej "czynszem".


@goferek: Nie. Woda, prąd jest zupełnie niezależnie opisywana. Najczęściej szacunkowo dla zorientowania się. Ale to akurat jest kwota zazwyczaj podobna, obojętnie gdzie mieszkasz.
Mówiłem tylko o składowych czynsz dla właściciela + czynsz do spółdzielni.
  • Odpowiedz
@goferek: Przykład. Kawalerka. Inne są ceny wynajmu, ale przyjmijmy że dla przykładu cena wynajmu tej kawalerki jest identyczna, żeby ci napisać o co mi chodzi.

Ogłoszenia:
Katowice: 1800 zł. + woda i prąd (około 300 zł miesięcznie).

Kraków: 800 zł. + media (około 300 zł. miesięcznie) i czynsz administracyjny do spółdzielni.

Które ogłoszenie jest dla Ciebie czytelniejsze? :-)
  • Odpowiedz
@goferek: Nie wiem. Nie interesowało mnie to nigdy. Zajmował sie tym właściciel, zarządca. W mojej sferze zainteresowań pozostawała woda, prąd i czasami śmieci kiedy jeszcze wynajmowałem.
  • Odpowiedz