Wpis z mikrobloga

Jak przeglądałem sobie dzisiaj mirko, to wpadłem na jeden ciekawy wpis. Otóż jedna mirabelka robiła sobie analizę danych z portalu roksa i co najważniejsze dane spisywała ręcznie. Tu jest wpis. A że ostatnio miałem problemy z regexem, to pomyślałem, że taki parsing strony mógłby być dobrym treningiem.

Dla @pizza-eco mam informację taką, że spędziłem idiotyczną ilość sobotniego czasu nad tym ale działa i jest zrobione.
Wybierasz typ ogłoszeń, województwo i zaczyna ściągać dane, które finalnie lądują w folderze Dokumenty na twoim profilu w pliku CSV.

Z kolei dla tagu #programowanie i #powershell i może trochę #csharp mam prośbę, żeby zajrzeli do kodu i powiedzieli Mirabelce, że może to puszczać bez strachu, że jej komputer wybuchnie.

Co innego, że jakby komuś się chciało to zrobić w #python to pewnie można byłoby to zrobić lepiej i tak, żeby szybciej działało, może ktoś z tej grupy, który jeszcze niedawno zawracał gitarę i się pytał "od czego zacząć?". Na ten moment jest napisane w PS

Szczerze to jakby ktoś mógł popatrzyć na tego regexa i powiedzieć jak to można zrobić lepiej, to też byłbym wdzięczny.

Tu jest finalny kod:
https://gist.github.com/orchee/1532f05a5ccc23a942af49f6ad0b15d6

Jak odpalić:
1. Wejść na linka.
2. Skopiować całą treść kodu.
3. Uruchomić konsolę PowerShell, wpisując PowerShell w menu start.
4. Skopiować całość do konsoli.
5. Jeżeli samo się nie uruchomiło, kliknąć Enter
6. Po wykonaniu wszystkich operacji uruchomi się folder z plikiem CSV.
  • 6