Wpis z mikrobloga

Siemka! Jestem w trakcie nauki na 3 semestrze studiów z Informatyki i od jakiegoś czasu szukam pracy jako młodszy programista. Byłem na dwóch rozmowach technicznych i o ile z samego C# odpowiedziałem na wszystkie pytania to nie spodziewałem się pytań o testy więc mój błąd, albo firm, ponieważ: 1wsza firma oferowała mi stanowisko inżyniera oprogramowania testów automatycznych ( zaś gdy pisali do mnie czy nadal jestem zainteresowany to odpisałem, że tak ale na stanowisko młodszego programisty - więc nie rozumiem ich posunięcia z takim stanowiskiem odbiegającym od mojego cv).
2ga firma to ta w której pracuje lecz szukali regulara a nie juniora a mimo to zaprosili mnie na rozmowę a potem cisza. Ostatnio widziałem ogłoszenie na stażystę i moje pytanie do was brzmi. Czy jest różnica w wiedzy/umiejetnosci jaką musi posiadać człowiek na stanowisko juniora a stażysty?
#programowanie
  • 5
Czy jest różnica w wiedzy/umiejetnosci jaką musi posiadać człowiek na stanowisko juniora a stażysty?


@Hararr: Stażysta < Junior , chyba że umie zrobić dobrą kawę.

a na poważnie to rzadko słyszę by ktokolwiek bawił się w staże w #it . Co niektóre bardziej spcjalistyczne korpo znam, które robią "program stażowy", polegają na tym że w praktyce po prostu jesteś na okresie próbnym juniorem przez X miesięcy i przechodzisz na normalne stanowisko,