Wpis z mikrobloga

Mirki, właśnie przeprowadziłam się na Nową Hutę i co krok mijam typowych maestrów Sebastianów. W mojej głowie zrodziło się pytanie, co zrobić gdy Seba zapyta mnie za jakim jestem klubem, a nie będzie miał na szyi szalika Wisły czy Cracovii? Jest jakiś oficjalny podział na dzielnice? A może różowych w ogóle nie tykają?
#problemyrozowychpaskow #sebizm ##!$%@? #nowahuta #krakow #wislakrakow #cracovia
  • 40
@paprykarzszczecinski: Jako osoba która przyjechała do Krk kilka lat temu za studiami i praca i od tego czasu mieszka i spedza duzo czasu w okolicach NH pozwole sobie zopiniowac tę dzielnicę.
Otóż, mieszka mi się w niej cudownie. Jest dużo zieleni. Więcej przestrzeni. Tak ogólnie. W okolicy wszystko co trzeba. Z centrum NH jesteś w centrum miasta po 20minutach jadąc tramwajem. co kto lubi, ale dla mnie dopiero wszystko na zachód
@paprykarzszczecinski: Kuuurła, no to jesteś wygryw.
5 min spacerkiem na zalew nowohucki. Jak nie znasz okolicy to mega polecam jeśli chodzi o spacer, rower, rolki, bieganie.
5 min spacerkiem na Łąki Nowohuckie. 1min pod NCK. 10 min pod Park lotników i Kraków Arenę. 5 min na CH Czyżyny, w której co prawda wiele sklepów nie ma, ale można kupić wszystko (a co dopiero mówić o Tomexie xD). W okolicy Good Lood
@paprykarzszczecinski: To w takim razie mieszkasz w jednym z lepszych miejsc. Mój niebieski chciał mieszkać "Na Skarpie". Huta ciekawe miejsce. Gdyby nie to, że codzienna jazda rowerem do centrum jest trochu nużąca, to pewnie byśmy się mijały.
A ludnością z Huty rzeczywiście bym się nie przejmowała. Grozniejszy jest Bieżanów lub Kurdwów, a czasem nawet Stare Miasto.
Pozdrawiam cieplutko :>
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@staryhaliny: Wydawało mi się, że skoro mówimy "na osiedlu", to tak samo powiem "na Nowej Hucie". Mój błąd, poprawię się. Centrum B.

@paprykarzszczecinski: wszystkim spoza Krakowa się tak wydaje ;)
To ma zaszłości historyczne:
http://www.rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=703:w-nowej-hucie&catid=44&Itemid=145

Nowa Huta to od jakiegoś czasu właściwie dzielnica emerytów i jest najbezpieczniejszą dzielnica Krakowa, mimo że w przeszłości różnie bywało:
https://gazetakrakowska.pl/oto-mapa-strachu-krakowa-najbezpieczniejsza-jest-nowa-huta-interaktywna-mapa/ar/3328261