Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Powiedzcie, czy studiując fizykę na UW da radę zacząć matematykę jako drugi kierunek (też na UW) jeśli kogoś ciągnie bardzo do "czystej" matematyki? Jest to do pogodzenia?
#studia #uw #fizyka #matematyka

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 8
OP: @Alezja: @XD__: a czy mogę w trakcie studiowania zwykłej fizyki jakoś przenieść się na MISMAP (matematyka + fizyka właśnie)?
@jjjapan: no właśnie, z tego co wiem raczej matematyki mi chyba nie przepiszą (za bardzo okrojona na fizyce). A czy jest jakby odwrotna możliość? Tzn. na FUW robię przemioty "fizyczne" a matematykę zaliczają mi w ramach studiów na MIM? Bo tak to wyjdzie chyba dość sporo godzin łącznie
@AnonimoweMirkoWyznania Oczywiście, są nawet uchwały określające jak to przebiega, poszukaj na Google "przeniesienie na mismap". Ale najlepiej zrobisz dołączając do grup na fb zarówno studentów Mismapu, Fuwu i Mimu; tam będzie sporo osób które miało sytuacje podobną do twojej.
OP: @XD__: @mprzemo: dzięki za odpowiedź, w moim przypadku to właśnie analiza i algebra z geometrią, nie matematyka, więc może nie będzie tak źle. Widzę, że na MISMAPIe jest coś takiego jak kierunek podstawowy. Rozumiem, że w moim przypadku najlepiej by była to właśnie matematyka (studia ukierunkowane bardziej na "czystą" matematykę, więcej tego typu przedmiotów, z dodatkiem fizyki). Czy nie stanowi to problemu, że przy przeniesieniu z kierunku fizyka