Wpis z mikrobloga

@bomba4: Meh, dalej niewarte tej ceny. Piłem nastawiony opiniami na Ratebeerze, jakby tam co najmniej z butelki miał się wylać jakiś odpowiednik Imperium Prunum albo któregoś z najlepszych amerykańskich stoutów imperialnych, jeśli chodzi o bogactwo aromatu i smaku. Dostałem treściwy chlebek w płynie. Hype przeogromny, konfrontacja z rzeczywistością niezbyt udana. Wolałbym za taką cenę wziąć trzy Eisbocki z Schneider - Aventinus.
@dakcts: sugeruję się ratebeer. Niby Toppling Goliath Kentucky Brunch jest wyżej, ale to piwo wychodzi chyba raz na rok i to w bardzo limitowanej ilości :D Nie piłem go, więc nie powiem czy potwierdzam czy nie
@bomba4: piwo nie warte swojej ceny i na pewno nie najlepsze na świecie. Wysoka cena związana jest z reglamentacją sprzedaży piw z tego browaru (sprzedaż w browarze tylko dla osób fizycznych). Parę lat temu miałam okazję odwiedzić browar Sint-sixtus Abdij Westvleteren. Wycieczkę tam polecił mi znajomy barman z piwnej kawiarenki w Brukseli. Niestety wycieczka mnie nie zachwyciła, bo na miejscu zastałam pub z piwem i badziewnymi kanapkami z serem, położony pośrodku
@bomba4: Jak dla mnie jest to najlepsze piwo, ale ja osobiscie uwielbiam belgijskie piwa i ten klasztorny styl to moj ulubiony. Z tego co pilem w tym roku to wlasnie Westvletteren 12 > Bourbon County Stout
@bomba4: Za Rocheforta 10 płaciłem jakieś 17 zł za butelkę 0,3 i urywa jaja przy samej szyi. IMO cena przesadzona i wynika raczej z porąbanego sposobu dystrybucji w klasztorze Westvleteren.
@KHOT: kupiłem go jakiś czas temu za 10zł :D ale jeszcze nie miałem okazji wypić. Będę musiał niedługo, i sprawdzę czy nie dokupić butelki może 2 na leżak