Wpis z mikrobloga

@wister808:
Dobra anonki, wpadłem na genialny pomysł.
Jestem obecnie chory na przeziębienie oraz chodzę do szkoły.
Jako, że jak chyba każdemu nie chce mi się do niej chodzić, pragnę wykonać
własną broń biologiczną aby używać ją na samym sobie i się rozchorowywać co jakiś czas. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Do puki jeszcze jestem chory i kicham, muszę zdobyć improwizowaną szalkę Petriego (denko od słoika)
oraz proszku agar (takie sproszkowane glony da się kupić w sklepie). No i tu anony przychodzę z pytaniem.
Czy to ma w ogóle prawo działać? Każdy prawdziwie złowrogi niecny plan potrzebuje konsultacji z innym
czarnoksiężnikiem zakazanej mikrobiologi. Tak więc, poproszę o wypowiedzenie się w temacie, bo mnie kusi
i może wyjść coś ciekawego. ( ͡ ͜ʖ ͡)

#nauka #chyba #pasta #nie_wiem #mikrobiologia #biologia #memy #szkolastandard #pytanie #pomocy #wister
  • 8
  • Odpowiedz
@wister808: Nie wyjdzie. Jesteś przeziębiony, czyli powodem choroby jest wirus. Hodowle na pożywkach (którą i tak masz złą, bo poza agarem będzie brakować ci wielu substancji odżywczych - je możesz uzupełnić dodając np. bulion z rosołu) stosuje się dla bakterii oraz grzybów.
By wirus mógł się namnożyć powinieneś mieć płytkę z hodowlą komórkową, w których mógłby się replikować. Aczkolwiek możesz kombinować z pobraniem śliny, w której powinien być wirus oraz zamrożeniem
  • Odpowiedz