Wpis z mikrobloga

@Zdzichu333:

Akcje dokładnie takie, ale OP, mam wrażenie delikatnie przesadza

Praca jest, na kokosy i #15k po mibmie/imimie nie ma co liczyć, po automatyce podobno lepiej, po mechatronice nie wiem.

Kolejki do dziekanatu nie przesadzone, ale tylko przez pierwsze 1,5 miesiąca semestru.

Wg różnorakich jeden z najlepszych wydziałów mechanicznych w Polsce ( pozostawiam do refleksji, jak jest na tych 'gorszych').

Prowadzący różni; niektórzy do rany przyłóż, niektórzy najgorsze ****, niektórzy wymagający
@Zdzichu333: Wbije sie w dyskusje:
Mechatro to #!$%@? w programowanie aż miło xD Jakieś 70% ludzi po/na tym kierunku się przebranżawia - taki jak MiBM - o wszystkim i o niczym.
Głównie słyszałem o testerce/embedded/elektronice. Pracoholicy dobijają do 8-10k netto, ale to z expieniem od ~2 roku studiów.

Głową muru nie przebijesz i jako konstruktor w Krk przez pierwsze lata odbijesz się od 5k netto.
@Zdzichu333:
Mechatronika to akurat taki zlepek gówna z miodem. Jeżeli chodzi o programowanie i elektronikę, to najlepiej na tym wydziale stoi chyba AiR, potem Mechatro i na końcu pewnie MiBM/IMiM. Jest jeszcze Inżynieria Akustyczna, która o dziwo ma też dużo i tego i tego (bo to nie kierunek stricte muzyczny jak niektórzy sądzą xD), ale nie znam poziomu.
Generalnie AiR i Mechatro o wiele łatwiej się przebranżawia w takie elektroniczno-programistyczne branże
@KinderCzekolada nie pamietam dokladnie czy to był Kostur. Mnie rozwalało jak rysunki odręczne kreslili dlugopisem. Tyle pracy w #!$%@?. Ale to ma swoja druga strone, jakbym sie sam uczyl cada od pierwszych zajęć to bym nie miał takiego. problemu.
@catsky a imirze przynajmniej są te numerki. Na ceramice jakies 3 lata wstecz były jeszcze kolejki plus lista kolejkowa ( ͡º ͜ʖ͡º) i przyjmowanie dokladnie od 10;30, jak się weszło 30sek za wcześnie to jaśnie panująca pani z dziekanatu wywalała za drzwi i sie darła jakie to studenckie chamstwo, brak kultury, brak poszanowania dla czyjejś pracy itd. Ale jak jadła sniadanie nad papierami z uczelni to był