Wpis z mikrobloga

Mirki,

Chcę wypożyczyć samochód na Teneryfie pod koniec listopada na ok. 8 dni. Pierwszy raz będę wypożyczał i myślę o Autoreisen lub Orcar. Pytanie brzmi, czy już teraz rezerwować, czy jest jednak szansa, że kilka dni przed wyjazdem ceny wynajmu spadną? Jeżeli macie jakieś dobre/złe doświadczenia z tymi firmami to każda informacja o tym, będzie cenna.

#wypozyczalniasamochodow #podroze #teneryfa
  • 10
Mirki,


Chcę wypożyczyć samochód na Teneryfie pod koniec listopada na ok. 8 dni. Pierwszy raz będę wypożyczał i myślę o Autoreisen lub Orcar. Pytanie brzmi, czy już teraz rezerwować, czy jest jednak szansa, że kilka dni przed wyjazdem ceny wynajmu spadną? Jeżeli macie jakieś dobre/złe doświadczenia z tymi firmami to każda informacja o tym, będzie cenna.

#wypozyczalniasamochodow #podroze #teneryfa

@gucios: gdybyś chciał pobawić się czymś takim: https://www.canary-jetboards.com/ to wal na prv,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gucios: Ja zaawsze wypożyczyam auto na miejscu z jakiejś lokalnej wypożyczalni, którą prowadzi jakiś Pan Janusz. Zawsze biorę opcję full insurance, nigdy żadnej kaucji nie musiałem zostawiać. Karty kredytowe zbędne. Nigdy żadnych problemów.
W. Zeszłym roku, styczeń, Teneryfa wynająłem auto na trzy dni chyba za 60€ z pełnym ubezpieczeniem. Paliwo full to full.

8 dni auto na tej malutkiej wyspie to chyba nie ma po co. Ja w trzy dni objechalem
@Laverguenza: Dzięki, na pewno przejrzę tę firmę.

@segment: Czy takie wypożyczalnie mają swoje biura na lotnisku? Ląduję na Teneryfa Sur i też tam chciałbym oddać samochód. Chcę trochę pojeździć po plażach/górach, uznałem więc, że lepiej mieć samochód pod ręką niż zdawać się na komunikację publiczną. Dzięki za informację.

@junx: Nawet o tym nie myślałem, ale rzecz warta rozważenia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gucios: raczej a na pewno nie. One są ulokowane w mieście. Często z nich korzystają miejscowi. Ja lądowałem również na sur, mieszkanie miałem zaraz obok lotniska w miejscowości El Medano. Właściciel mieszkania odebrał mnie z lotniska i tam na miejscu poszukałem auta.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gucios: Wyspa jest tak mała że raczej w osiem dni to ją trzy razy objedziesz. Nie wiem czy taniej nie wyjdzie cię wynajęcie auta na miejscu zakwaterowania na 4-5 dni i dojazdy z i do lotnisko taxi, busem zamiast płacić za auto na caly pobyt, które pewnie i tak będzie stało pod hotelem przez dzień, dwa.