Wpis z mikrobloga

Pytanie do bawiących się w gubienie kalorii przez chodzenie. Jaką dzienną normę kroków macie ustawioną której się bezwzględnie trzymacie? Ja 12 tys. kroków (z czego 1/3 robię w robocie) - czyli 10km. Niby taki dłuższy niedzielny spacerek, ale po miesiącu takiego chodzenia dzień w dzień czuję, że ból w kolanach i nogach się akumuluje...
#miband #miband2 #miband3 #dieta #odchudzanie #fitbit
  • 11
@dr_Klotz: Można codziennie robić po 20,000 kroków, jednak trzeba co jakiś czas zrobić przerwę. Inaczej jest w pracy czy w górach, gdzie chodzisz kilka-kilkanaście minut, a potem robisz chwilę przerwy. Też kiedyś chodziłem codziennie po 10,000 kroków i bolały mnie kolana, ale prawie zawsze spacer był bez żadnych przerw.

Na 2 tygodniowym urlopie zrobiłem około 270,000 kroków, czyli 19,500 dziennie, a nogi w ogóle mnie nie bolały :)
@dr_Klotz: drogi Opie jeżeli czujesz w ból w kolanach od czegoś takiego jak chodzenie i to na takich dystansach(no chyba że masz 50kg nadwagi co by było dość istotne w tej sytuacji) to nie szukaj pomocy na tagu #miband tylko u lekarza i zainteresuj się jakimiś suplementami na regeneracje stawów, kolagen, kurkumina czy coś