Wpis z mikrobloga

@OlaOliCosTamGoli: Tylko trzeba liczyć się z tym, że większa częstotliwość jest bardziej tłumiona przez wszelkie przeszkody. Trzeba być "dość blisko" routera żeby wykorzystać potencjał tego 5GHz
  • Odpowiedz
@MrBanana: @CancerLight: @spayk: czy ja wiem. Ja mam na wifi (router w innym pokoju) 62 down i 5 up na speedteście - umowę mam na 60mbit, włączony FB, spotify i wypok.

Bardziej kwestia prędkości 100mbit na umowie.. to może być 100mbit ale współdzielone - na kilku miekszańców.. tak miałem przy poprzedniej umowie własnie na 100mbit
  • Odpowiedz
@OlaOliCosTamGoli: Ostatnio podłączałem rodzicom w domu TP-Link Archer AC1200. Z ciekawości odpaliłem obie sieci 2.4GHz i 5GHz. Ustawiłem pełną moc i różnica kilka ścian dalej była spora. Jak będę pamiętał to za ~2 tygodnie mogę zrobić testy.
  • Odpowiedz
to może być 100mbit ale współdzielone - na kilku miekszańców.


@Keleos: To jakieś ustawienie routera, że przydziela jakiś ułamek pełnej przepustowości dla jednego hosta?
  • Odpowiedz
@MrBanana: ja miałem tak, że kabel szedł do puszek ISP, a z puszki każdy kto był podłączony w bloku korzystał z tego 100mbit. Tak więc nic co sam bym mógł zmienić. Teraz mam wykupiony transfer na wyłączność gwarantowane 60 i faktycznie tak jest.
  • Odpowiedz