Wpis z mikrobloga

Hjallbrekka Lato 850 Proces P1.2: Zbrodnia w Lakunvik #lacunafabularniehjallbrekka
-----------------------------------------------------------------------

- Głosowanie zostało zakończone, a głosy policzone. Ława Przysięgłych zdecydowała, że Logi Buldog oraz Donut Mieczożerca zostaną poddani próbie, a Skyard Hatard jest niewinny. W związku z takim werdyktem Ławy...

Nastąpiło poruszenie wśród świadków i przedstawicieli innych wiosek. Rozległy się ciche przekleństwa, zdenerwowane szepty, po czym wszyscy opuścili świątynię i udali się w kierunku portu. Pozostał jedynie posłaniec jarla Dalvika III, który podszedł do Gydy i szepnął jej coś na ucho. Gyda jakby niewzruszona wyjściem przedstawicieli z sali kontynuowała.

- W związku z takim werdyktem Ławy Przysięgłych, zarządzam natychmiastowe uwolnienie Skyarda Hatarda. Co do Logiego Buldoga i Donuta Mieczożercy - skoro Ława Przysięgłych uchyliła się od uznania ich winy lub niewinności, sąd nad nimi pozostawiamy bogom. W związku z tym Logi i Donut zostaną poddani próbie pojedynku sądowego.

Na sali rozległy się ożywione szepty.

- Oskarżeni będą mogli stanąć do swoich pojedynków sami, lub wyznaczyć swoich czempionów, którzy wierzą w ich niewinność. Zmierzą się z dwoma wojowikami, których przyśle jarl Dalvik III. Pojedynek na śmierć i życie rozstrzygnie o losie Logiego i Donuta. Pojedynek odbędzie się na początku zimy. Do tego czasu oskarżeni pozostaną w lochach.

Gyda wstała i skierowała się w stronę wyjścia. Logi i Donut spojrzeli na siebie, potem na towarzyszy na sali...

-----------------------------------------------------------------------

@Mnichuy i @MacMikus - do 31.07 do 23:59 złóżcie deklarację wyboru czempiona słowami "W pojedynku sądowym moim czempionem będzie [...]" .
W przypadku braku wyboru do tego czasu, do pojedynku staniecie osobiście.

@TynkarzCzwartejSciany

Grafika chriskuhlmann @ DeviantArt

-----------------------------------------------------------------------
Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
lacuna - Hjallbrekka Lato 850 Proces P1.2: Zbrodnia w Lakunvik #lacunafabularniehjall...

źródło: comment_wqq5F9G9rxEptV745fpoNPDFsRcHYXg6.jpg

Pobierz
  • 20
Głosowała Ława Przysięgłych w składzie:

1. @1918 Scheving Lis, Rzemieślnik, 27 lat
2. @Akumulat Ulfar Akumularson, Farmer, Myśliwy 29 lat
3. @Alezja Arthur Owczarz, Farmer, 40 lat
4. @Amelinowy Stefnir Wąż, Kowal, 24 lat
5. @Arek817 Sólveig Admirał, Rzemieślnik, 25 lat
6. @Aroneu Aron, Farmer, Specjalizuje się w produkcji wszelkiego rodzaju broni białej 20 lat
7. @Askaukalis Asko, Rzemieślnik, Łuczarz 25 lat
8. @AutomatycznyCzarodziej Guiden
Donut Mieczozerca

O tak, krew przelana za Odyna to najlepsze co może się przydarzyć!
Amulet aż drży na wieść że zostanie do niego dolana kolejna świeża jucha
Ja będę swoim czempionem! JA!, ja sam mogę nawet, jeśli mój towarzysz wątpi w wstawiennictwo o najświętszegooo!
Dajcie mi tylko chwilę na zebranie okolicznych ziół bym mógł się przygotować...
Greguasvik - rzemieślnik
Ze względu na chorobę syna musiałem zostać w wiosce. Zastanawiałem się, czemu Odyn zesłał na mnie taki los i nie mogłem wraz z braćmi brać udziału w rajdzie na Słowian. Terazi widzę, że mam szanse. ( @MacMikus ) Logi Buldogu, wierzę, że zrobiłeś dobrze i broniłes naszych bogów! Jesteś dobrym współbratem i towarzyszem walki, pozwól, że ze względu na Twoje rany stanę w Twoim imieniu. Bogowie zdecydują, kto miał
Odi "Jednooki" Odinson - Farmer/Myśliwy

@Mnichuy @MacMikus
Lepiej dobrze się przygotujcie! Kapłani oszukali już nas raz i czuję że i tym razem nie będą grali uczciwie.

Mam od was wiecej krzepy! Jeśli chcecie przygotuje was do pojedynku! Najlepsze jest codzienne podnoszenie ociosanych bali, boksowanie tusz wierzpowych i biegi po plaży. A no i jedzenie! Śledzik najlepszy i wywar z cebuli Jarlnusza!

Gydo ( @lacuna ) jeśli Ty i oni się zgodzą chce
Steinar Aegirson - Farmer (Wielorybnik)
Więc taka jest wola osady. Nie będę jej negował, teraz los Donuta i Logiego leży w rękach Bogów.
Chociaż ciekawa była reakcja wysłanników z innych wiosek. Widać, że przybyli tu zobaczyć egzekucję, a nie uczciwy proces. To powinno dać nam wszystkim do myślenia...
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Skyard Hatard

Emocje opadły. Chciałbym podziękować wszystkim którzy mi zaufali, tyle głosów o mojej niewinności raduje mnie i napełnia moje serce nadzieją. Jest mi jednak żal, że moja wola nie została uszanowana i podczas próby nie będę mógł mieć równego udziału w dowodzeniu prawdziwości moich słów co moi towarzysze.
Gydo, zwracam się do Ciebie z prośbą o przysłanie trzech wojowników z Lakunvik
@lacuna
Svein Houlegate rolnik (Hodowca kur)
Odi ( @Zeroskilla ) lepiej zabierz sie do trenowania calej wioski a ty Slothi ( @Diamond-kun ) złoż ogromna ofiare w naszej swiatyni za nas wszystkich bo to tylko kwestia czasu az inni pokaza nam jak wyglada prawdziwy osad. W sumie az za bardzo ich rozumiem, bo o ile wyrok Skyarda mozna uznac za sprawiedliwy bo faktycznie nikogo nie zabil to danie szansy w pojedynku Logiemu i
Steinar Aegirson - Farmer (Wielorybnik)
A jaka byłaby uczuciowość w skazywaniu naszych towarzyszy od razu na śmierć? Tak przynajmniej zobaczymy czy wolą Bogów jest ich uśmiercenie, czy jednak niewinność jest bezsprzeczna.
@kolorowy_jelonek
Giermund - szkutnik

Nikt nie mówi tylko śmierci, można było ich też uniewinnić.Nie dziwi mnie reakcja wysłanników innych wiosek. Zamiast procesu zobaczyli farsę i bandę tchórzy nie umiejących podjąć decyzji. Całe życie liczcie na Bogów.
@Onde: