Wpis z mikrobloga

Czy ktoś miał styczność ze wzorcem repository w Androidzie? Chcę zrobić coś takiego jak tu(sekcja Addendum) w RxJavie, a nie w LiveDacie. Chodzi mi o wrapowanie danych w klasę Resource z enumem oznaczającym status pobrania zasobu z API. Nie wiem jakich transformacji mogę użyć, żeby coś takiego osiągnąć. Dla przykładu moje DAO zwraca Flowable, a webservice Single i muszę wrapować te eventy z Flowable w Resource ze statusem LOADING dopóki nie otrzymam odpowiedzi z API - jak otrzymam odpowiedź to wrapuję w Resource ze statusem SUCCESS albo ERROR.
#androiddev #reactiveprogramming #rxjava
  • 2
@stefansiarrasiarzewski: fajny artykuł. Dobrze, że google w końcu to opisuje. No właśnie w tym sęk, że RxJava jest zbyt skomplikowana od trywialnych zadań jakie programiści Androida zwykle napotykają. Generalnie do tego co chcesz wystarczy .map(), bo map pozwala zmienić emitowany obiekt na obiekt innego typu. Nie pozwól, żeby z twojego łańcucha rxjavy ktoś rzucił exception, bo wtedy mimo onError łańcuch jest już zakończony. (taka dobra rada dla początkujących)