Wpis z mikrobloga

no tak jakby dużo, panie full-stack z USA. Mogę ci napisać 1 linijkę skryptu JS, a HTML zmieni się o wszystkie elementy.


@Neoqueto: Ja #!$%@?, no to równie dobrze mogę zmienić dane w DB tak, że #!$%@? ci się wszystko a na ekranie będziesz miał 404, co znaczy wg twojej logiki, że SQL jest związany z HTML xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Hatespinner: co ty opowiadasz to ja nawet nie. HTML/CSS+animacje w nowoczesnych aplilacjach robi UI Developer. Jego glownym zadaniem jest przekuć w kod to co wysrał grafik oraz napisania tego tak, zeby wielki pan programista introwertyk potrafil tego użyć bez jęków i zawracania dupy. Chyba, ze mowisz o landing page z AIDA to wtedy sie to wrzuca backendowcom bo fajnie pyskują a podstawy html do robienia gownostronek muszą znać
  • Odpowiedz
Ale tutaj mu faktycznie w miarę konkrety tłumaczy.


@Neoqueto: Naprawdę, już dużo lepiej jak klient powie że chce jelenia na rykowisku. Wtedy zaciska się zęby robi jelenia i ma projekt z głowy. A nie że klient coś chce, ale sam nie wie co, bo w ten sposób cokolwiek się nie zrobi zawsze jest "to nie to" i tak ciągnie się taki projekt w nieskończoność.
  • Odpowiedz
@karmazynowy_piekarz: No to jak sam mówisz UI Developer to nie 'programista', bo sam zrobiłeś takie rozróżnienie. Więc chciałeś się pokłócić a przyznałeś mi rację.

Chyba że też chcesz być idiotą, wkleić info że JS manipuluje obiektami HTML i napisać, że w związku z tym programista JS to programista HTML.
  • Odpowiedz
Ja #!$%@?, no to równie dobrze mogę zmienić dane w DB tak, że #!$%@? ci się wszystko a na ekranie będziesz miał 404, co znaczy wg twojej logiki, że SQL jest związany z HTML xD


@Hatespinner: w przeglądarce client-side nie używa się JS do niczego innego jak manipulacji HTML. Jezu - wiadomo, że to język skryptowy, który ma multum zastosowań. Tak samo SQL może przechowywać HTML, tym samym mieć z nim
  • Odpowiedz
@Neoqueto: Ja tego w nic nie rozwijam, jakbyś prześledził wątek od początku to wiedział byś, że zakonczył się w miejscy gdzie ustaliliśmy że w januszkorpo grafik jest od robienia grafik oraz wszystkiego innego co mu zlecą. A potem ludzie mnie zaczęli 'uczyć' jak działa manipulacja DOM, bez związku z tematem. xD
  • Odpowiedz
ale stanie za Tobą pajac jeden z drugim, który skończył jedynie przedszkole z wyróżnieniem i pozjadał wszystkie rozumy i będzie dyrygował i mówił co jest nie tak xD


@k0rdian: Podstawowy problem w zawodzie grafika to brak wiary w jego kompetencje. Nie ma tak że człowiek zna się na swojej robocie latami doświadczeń. Nikt nie podchodzi do grafika jak do fachowca który zna się na swojej robocie. Grafik to tylko narzędzie do
  • Odpowiedz